Oto pierwszokomuniści z kolskiej Fary

Autor: kurier-kolski.pl | 03.06.2019

W IV Niedzielę Wielkanocną (12 maja) 33 dzieci ze wspólnoty parafialnej Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Kole po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej. Uroczystej Mszy św. sprawowanej w południe w Matce Kolskich Kościołów przewodniczył proboszcz ks. kanonik Józef Wronkiewicz, a homilię wygłosił wikariusz ks. Paweł Śmigiel.

 

Przed rozpoczęciem Mszy św. dzieci i ich rodziców przed świątynią powitał Ksiądz Proboszcz. Wyjaśnił im znaczenie tego sakramentu i pokropił ich wodą święconą. Nad przygotowaniem do pierwszego pełnego uczestnictwa w Ofierze Mszy św. czuwali katecheci. Przez trzy lata dzieci brały udział w przygotowaniach zarówno w szkole i w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych dni w życiu katolika, który jako jeden z nielicznych będą zawsze pamiętać i często wspominać.

Uroczystość od strony liturgicznej oraz dekorację świątyni przygotował p. Marcin Cechowski – katecheta ze Szkoły Podstawowej nr 2. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewnił Chór Farny „Lutnia”. Świątynia parafialna w tym dniu była wypełniona po brzegi – dzięki obecności rodziców, rodzeństwa, dziadków i rodzin oraz nauczycieli dzieci pierwszokomunijnych.

Życzymy dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Jezusem trwała przez całe ich życie, albowiem jak nas zapewnił Chrystus: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim” (J 6, 55-56).

Tekst i zdjęcia: Marcin Nowacki – Kolska Fara

Jedna odpowiedź do wpisu

  1. Wujek Chłodek

    „Oto pierwszokomuniści z kolskiej Fary”
    Jakie to szczęście, że „pierwszo”!
    gdyby nie ten człon nazwy, byłoby strasznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526