Mieszkańcy bloku przy ul. 20 Stycznia 20 nadal pięknie ukwiecają swoje otoczenie

Autor: kurier-kolski.pl | 08.06.2019

Kiedy przed kilkoma laty, na zaproszenie mieszkańców bloku nr 20 przy ulicy 20 Stycznia, mieliśmy przyjemność zobaczyć efekt codziennej pracy kilkunastu pań i kilku panów przy przydomowych miniogródkach, postanowiliśmy wracać w tę okolice każdego roku. Trawniki przy klatkach są tak wypielęgnowane, jakby brały udział w konkursie piękności. To lokatorzy z własnej inicjatywy i wyłącznie dla przyjemności, nie czekając na administrację, troszczą się o zielone otoczenie swojego domu, za co należą im się ogromne brawa.

Czasem uprzedzamy lokatorów, a czasem nie – dziś pojechaliśmy bez zapowiedzi. Tak jak się spodziewaliśmy, zastaliśmy kolorową, uporządkowaną alejkę pełną sezonowych kwiatów.

W centrum miasta, w otoczeniu ruchliwych ulic i parkingów, wkroczyć można w enklawę zieleni, estetyczną alejkę pełną sezonowych kwiatów, codzienne troskliwie pielęgnowanych rękoma kilku pań i panów, którzy bardzo lubią wykonywaną przez siebie pracę społeczną.

Lokatorzy nie czekają, aż Urząd Miejski, administrator drogi, Spółdzielnia Mieszkaniowa, lub ktokolwiek inny, wyręczy ich z tego zadania. Z własnej inicjatywy przeznaczają dobrowolne składki na zagospodarowanie zieleni. Po to, by w pięknym otoczeniu żyło im się przyjemniej. Działalność ta jednoczy sąsiadów – integrują się przy wspólnym zajęciu – zakupach, nasadzeniach, pielęgnacji i podlewaniu roślin. Mają czas na spotkania i rozmowę. Dziś za takie postawy nie ma pochwał ani nagród.

Dlatego tym bardziej należy się Państwu szacunek!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
KolankaK
KolankaK
4 lat temu

O Starej Kolejowej też warto wspomnieć. Coraz to ładniejsze tam powstają ogródki kwiatowe

Kolanka
Kolanka
4 lat temu

Na ulicy Szpitalnej też przy chodniku są krzewy i kwiaty, wygląda to bardzo pięknie. Przechodząc zawsze podziwiam to miejsce.Oby w naszym mieście było więcej takich miejsc.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Wielki czas naobilizazje mieszkańców ul gancarskierskiej obecnie jest tam bardzo ulica zaniedbana .mieszkańcy winii zadbać o swoje uliczki to wplywa na wizerunek mieszkańców trochę inicjatywy a może być ładnie tak jak na ul 2o stycznia brać wzór z mieszkańców upiększyć balkony tak jak jest na ul zielonej brawo.
.

czytelnikkk
czytelnikkk
4 lat temu

No cóż, jest inna strona medalu: panie pod innym blokiem również sadzą kwiatki, jednak jak mówią, już kilkakrotnie ukradziono im sadzonki, wstają rano – a tu ogródek częściowo pusty.
A ten na 20 styczna rzeczywiście najbardziej kolorowy w Kole od lat. Brawo.

C. Kamyczek
C. Kamyczek
4 lat temu

No proszę można coś razem zdziałać, a nie na poduszce w oknie monitoring uprawiać.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Naprawdę przyjemnie tamtędy chodzić, bo choć jest na co popatrzeć. 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526