Mieszkańcy bloku przy ul. 20 Stycznia 20 nadal pięknie ukwiecają swoje otoczenie

Autor: kurier-kolski.pl | 08.06.2019

Kiedy przed kilkoma laty, na zaproszenie mieszkańców bloku nr 20 przy ulicy 20 Stycznia, mieliśmy przyjemność zobaczyć efekt codziennej pracy kilkunastu pań i kilku panów przy przydomowych miniogródkach, postanowiliśmy wracać w tę okolice każdego roku. Trawniki przy klatkach są tak wypielęgnowane, jakby brały udział w konkursie piękności. To lokatorzy z własnej inicjatywy i wyłącznie dla przyjemności, nie czekając na administrację, troszczą się o zielone otoczenie swojego domu, za co należą im się ogromne brawa.

Czasem uprzedzamy lokatorów, a czasem nie – dziś pojechaliśmy bez zapowiedzi. Tak jak się spodziewaliśmy, zastaliśmy kolorową, uporządkowaną alejkę pełną sezonowych kwiatów.

W centrum miasta, w otoczeniu ruchliwych ulic i parkingów, wkroczyć można w enklawę zieleni, estetyczną alejkę pełną sezonowych kwiatów, codzienne troskliwie pielęgnowanych rękoma kilku pań i panów, którzy bardzo lubią wykonywaną przez siebie pracę społeczną.

Lokatorzy nie czekają, aż Urząd Miejski, administrator drogi, Spółdzielnia Mieszkaniowa, lub ktokolwiek inny, wyręczy ich z tego zadania. Z własnej inicjatywy przeznaczają dobrowolne składki na zagospodarowanie zieleni. Po to, by w pięknym otoczeniu żyło im się przyjemniej. Działalność ta jednoczy sąsiadów – integrują się przy wspólnym zajęciu – zakupach, nasadzeniach, pielęgnacji i podlewaniu roślin. Mają czas na spotkania i rozmowę. Dziś za takie postawy nie ma pochwał ani nagród.

Dlatego tym bardziej należy się Państwu szacunek!

6 odpowiedzi do wpisu

 1. Wujek Chłodek

  Naprawdę przyjemnie tamtędy chodzić, bo choć jest na co popatrzeć. 🙂

 2. C. Kamyczek

  No proszę można coś razem zdziałać, a nie na poduszce w oknie monitoring uprawiać.

 3. czytelnikkk

  No cóż, jest inna strona medalu: panie pod innym blokiem również sadzą kwiatki, jednak jak mówią, już kilkakrotnie ukradziono im sadzonki, wstają rano – a tu ogródek częściowo pusty.
  A ten na 20 styczna rzeczywiście najbardziej kolorowy w Kole od lat. Brawo.

 4. Anonim

  Wielki czas naobilizazje mieszkańców ul gancarskierskiej obecnie jest tam bardzo ulica zaniedbana .mieszkańcy winii zadbać o swoje uliczki to wplywa na wizerunek mieszkańców trochę inicjatywy a może być ładnie tak jak na ul 2o stycznia brać wzór z mieszkańców upiększyć balkony tak jak jest na ul zielonej brawo.
  .

 5. Kolanka

  Na ulicy Szpitalnej też przy chodniku są krzewy i kwiaty, wygląda to bardzo pięknie. Przechodząc zawsze podziwiam to miejsce.Oby w naszym mieście było więcej takich miejsc.

 6. KolankaK

  O Starej Kolejowej też warto wspomnieć. Coraz to ładniejsze tam powstają ogródki kwiatowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526