Maja, u boku Michała Szpaka, zaśpiewała dla swojej mamy na Festiwalu w Koninie

Autor: kurier-kolski.pl | 09.06.2019

Wczoraj podczas Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie miałam ogromną przyjemność zaśpiewać razem z Michałem Szpakiem piosenki „Jesteś bohaterem” i „Ostatni zakręt” w trakcie jego koncertu przed Konińskim Domem Kultury KDK Konin. Mój występ na scenie dedykuję ukochanej mamie. Mamusiu, zawsze bądź już tylko zdrowa! Michale, z całego serca raz jeszcze Ci dziękuję. To było dla mnie bardzo ważne i wyjątkowe doświadczenie. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłam zaśpiewać u Twojego boku – taki wzruszający a przede wszystkim intrygujący wpis znalazł się na portalu społecznościowym Mai Żylińskiej, czwartoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, zdolnej „Sonatki”.

 

Przyjrzeliśmy się sprawie bliżej. – Kiedy organizowaliśmy w styczniu koncert świąteczny „Anioły są wśród nas”, dedykowany chorującej wówczas mamie Mai, wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” wpadł na pomysł, by moja córka zaśpiewała na dużej scenie, z wielkim artystą, dedykując swój osobisty występ mamie – wspominał Marcin Żyliński.

W niedługim czasie delegacja z Koła, w składzie której znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski i Wiceprezes „Kołowrotka” Roman Rutkowski, odbyła owocną wizytę w Warszawie. Finałem wyprawy do stolicy był pobyt w redakcjach radiowych „Trójki” i Polskiego Radia RDC. „Jest szansa na promocję Koła na radiowej antenie, a młode kolskie talenty być może będą mogły skorzystać z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej. Niewykluczone, że do Warszawy udadzą się kolskie „Sonatki” działające przy SP nr 3″ – pisaliśmy wówczas, relacjonując spotkanie z redaktorami. – Występ Mai u boku Michała Szpaka jest dowodem na to, że dokładamy starań w promowaniu młodych talentów – powiedział Roman Rutkowski, Wiceprezes „Kołowrotka”.

Stowarzyszenie zwróciło się do artystów o umożliwienie występu na scenie młodej, zdolnej wokalistce. Propozycję z ochotą przyjął Michał Szpak. Wiele miesięcy trwało szukanie dogodnego terminu koncertu, realizowanego blisko Koła. Michał Szpak był gościem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, natomiast Maja zaśpiewała u jego boku – na osobiste zaproszenie artysty. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Sceniczny popis Mai do samego końca pozostał utrzymany w tajemnicy. Mama była zaskoczona i wzruszona. Maja zadedykowała piosenkę mamie, już nie chorej, lecz zdrowej – z pozytywnym przesłaniem na przyszłość.

To piękna, osobista, emocjonalna historia. Chcielibyśmy mieć takich więcej do opowiedzenia.

Źródło i fot.: Marcin Żyliński  oraz UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Gratulacje miasto kolo będzie słynne w kraju ze mamy tak zdoła utalentowana młodzież jeszcze raz gratulacje.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526