Adam Mickiewicz patronem Szkoły Podstawowej w Barłogach

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2019

W Barłogach odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej imienia Adama Mickiewicza. Z tej okazji placówka otrzymała również sztandar ufundowany przez Państwa Annę i Marka Bylewskich. Po zbiórce przed budynkiem szkoły przemaszerowano do kościoła parafialnego św. Rocha w Barłogach. W świątyni Mszę św. w intencji społeczności szkolnej odprawili ks. prałat Artur Niemira i ks. proboszcz Andrzej Działdowski.

 

Następnie powrócono do szkoły, gdzie odbyła się ceremonia nadania imienia i przekazania sztandaru przez władze gminy Grzegorzew, które reprezentowali Pani Wójt Bożena Dominiak i przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Sosnowski. Przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów złożyli ślubowanie na wręczony im sztandar. Odsłonięto także tablicę z wizerunkiem Adama Mickiewicza.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie artystyczne pokazujące sylwetkę patrona przygotowane pod opieką Beaty Jaśkowiak i Marcina Kwaśnego. Na ręce dyrektora Dariusza Tylaka popłynęły życzenia i gratulacje od licznie przybyłych na uroczystość gości.

Prezentując galerię zdjęć z tego doniosłego wydarzenia wyrażamy przekonanie, że patron i sztandar będą pomagały Szkole w Barłogach kształtować serca i umysły dzieci, a cała jej społeczność będzie mogła czerpać mądrość i siłę płynącą z twórczości Wielkiego Wieszcza Narodowego.

Życzymy pomyślności i samych sukcesów w dalszym rozwoju Szkoły. Rodzicom – zadowolenia z osiągnięć dzieci. Nauczycielom – satysfakcji z wykonywanej pracy. Uczniom – by swoją Szkołę zawsze cenili i chętnie do niej uczęszczali.

Źródło: Urząd Gminy Grzegorzew

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheapest airline tickets

I pay a quick visit day-to-day a few web sites and blogs to read articles, except this website
gives quality based articles.

g to
3 lat temu

Good post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon every day.
It’s always exciting to read through content
from other writers and use something from other websites.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526