Znamy nazwiska nowych europosłów z Wielkopolski

Autor: kurier-kolski.pl | 27.05.2019

Państwowa Komisja Wyborcza zamieściła informacje o wynikach niedzielnych wyborów, także na terenie Wielkopolski i Powiatu Kolskiego. Wiemy, że nowymi europosłami wybranymi z naszego regionu zostali: Ewa Kopacz (KE),  Zdzisław Krasnodębski (PiS), Leszek Miller (KE), Andżelika Możdżanowska (PiS) i Sylwia Spurek (Wiosna). Foto: By Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons – cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33083971

 

Wyniki w Wielkopolsce ze 100% okręgów wyborczych pokazują, że poszczególne komitety wyborcze otrzymały następujący procent głosów: Koalicja Europejska 43,25%, Prawo i Sprawiedliwość – 38,39%, Wiosna – 7,80%, Konfederacja – 4,67%, Kukiz ’15 – 4,29%, Lewica Razem – 1,60%.

Zupełnie inaczej przedstawiają się wyniki głosowania w Powiecie Kolskim, gdzie w sposób nokautujący opozycję wygrał PiS: Prawo i Sprawiedliwość – 60,45%, Koalicja Europejska otrzymała tylko 25,89% głosów,  Wiosna – 4,50%, Konfederacja – 4,46%, Kukiz ’15 – 3,44%, Lewica Razem – 1,60%.

W samym Kole także zdecydowanie wygrał PiS, choć już nie aż tak miażdżącą przewagą nad KE i innymi ugrupowaniami jak w całym naszym powiecie. Na kandydatów PiS zagłosowało 46,34% mieszkańców Koła, za Koalicją Europejską było 38,37%, a za Wiosną 5,90%.

Wielkim zaskoczeniem jest zwycięstwo Sylwii Spurek, jedynki Wiosny w Wielkopolsce, oraz przegrana wieloletniego i doświadczonego europosła PSL Andrzeja Grzyba, który po latach będzie musiał pożegnać się z Brukselą.

Nadspodziewanie dobry, rekordowy wynik uzyskał na naszym terenie i w całej Wielkopolsce turecki poseł na Sejm z PiS Ryszard Bartosik, na którego zagłosowało aż 23.845 osób. Wszystko wskazuje na to, że Bartosik powieli, a może nawet zwiększy swój dobry wynik w jesiennych wyborach do parlamentu.

Źródło: PKW

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

how to use tinder , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder website , tinder online
how to use tinder

Gryzli
Gryzli
5 lat temu

Siwiński społecznik? Raczej były pierwszy przyboczny Maciaszka.On grube tysiące zarabiał w UM i co robił? Widzieliśmy efekty na sesjach. Nawet do Rady Powiatu nie dostał się . Rzeczywiście fachowiec pełną gębą! 🙂

Git
Git
5 lat temu

Nie Robert Siwiński na posła wybitny fachowiec i społecznik

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Konkrety a nie igrzyska. Czyli popkowski a nie galemba?

Głos
Głos
5 lat temu

Wiwat pan Robert Popkowski nasza nadzieja na rozwój obszaru w jakim Koło znajduje się. Dajcie mu tylko szansę w jesiennych wyborach.
Jest przedsiębiorcą i to bardzo dobrym.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A Popkowski?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Posłem ziemi kolskiej będzie Robert Popkowski z Konina. A co zrobił dla Ziemi kolskiej pan Bartosik?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Bartosik będzie posłem ziemi kolskiej

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526