Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego odwiedził miasto Koło i rozmawiał z mieszkańcami

Autor: kurier-kolski.pl | 13.05.2019

Do naszego miasta zawitał Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, przedstawiciel PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski. Według MepRanking.eu to najbardziej aktywny polski europoseł, będący w pierwszej dziesiątce najbardziej aktywnych spośród wszystkich 751 europosłów. Przywitała go pełna sala ludzi, aż brakło miejsc. Krasnodębski to polski naukowiec, socjolog, filozof społeczny i publicysta, profesor Uniwersytetu w Bremie, wykładający gościnnie na kilku innych renomowanych uniwersytetach w Polsce i za granicą. Zajmuje się m.in. sprawami filozofii społecznej i politycznej. Na spotkanie z nim zaprosił mieszkańców naszego miasta i powiatu kolski poseł PiS Leszek Galemba, a razem z nimi przy stole zasiedli: Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński i Wicewojewoda Aneta Niestrawska. Spotkanie poprowadził nasz znany rodak mieszkający na stałe w USA, sławny rysownik i twórca K-dronu – Janusz Kapusta, prywatnie dobry przyjaciel prof. Krasnodębskiego.

 

Zebrani na sali mogli dowiedzieć się z pierwszej jak wygląda praca europosła i Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz z jakimi sytuacjami i problemami w Brukseli spotyka się prof. Zdzisław Krasnodębski, który jest kandydatem nr 1 w Wielkopolsce na liście PiS w zbliżających się wyborach do Europarlamentu.

Potem padały pytania z sali, a rozmówcy byli nieraz naprawdę dociekliwi. Wszystko jednak odbyło się w pełni kulturalnie i w sympatycznej atmosferze.

Na zakończenie głos zabrali nasi lokalni samorządowcy uczestniczący w spotkaniu, a nasz rodak Janusz Kapusta, który od lat przyjaźni się z prof. Krasnodębskim, opowiedział za co ceni polskiego naukowca i europarlamentarzystę, i czemu właśnie z nim ma tak wyjątkowe relacje. Profesor otrzymał na pamiątkę piękny obraz lokalnej artystki.

9 odpowiedzi do wpisu

 1. Anonim

  Cóż za wydarzenie… Nawet panowie są zwolennicy Maciaszka i fiony

 2. Lok

  Dziadku dziadku baju baju bedziesz w raju laseczke I do parku na laweczke ciemny lud juz tego nie kupuje

 3. Anonim

  Kto na tym spotkaniu.. Bliscy Pana posła. Były sekretarz urzędu miasta, były prezes spółki. I większość starszych osób. Do wnuków a nie polityka

 4. obiektywna

  To bardzo mądry człowiek.Ma głos mój i mojej rodziny.

 5. Kol

  Bardzo mizernie to wyglada

 6. Git

  Pracownik KTBS

 7. Mleczarz

  Jaki prezes? Jaki pracownik ktbs? O co chodzi?

 8. Kolanin od zawsze

  Ja jak obiektywna – bardzo mądry człowiek, ma głos mój i mojej rodziny.

 9. coco

  sala pękała w szwach ha ha od moherów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526