W piątek Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Kole w sprawie pozyskanych przez burmistrza blisko 1,2mln. zł z UE

Autor: kurier-kolski.pl | 09.05.2019

W piątek, 10 maja br., w kolskim Ratuszu odbędzie się sesja nadzwyczajna kolskich radnych zwołana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Sobolewskiego w związku z  decyzją o przyznaniu naszemu miastu z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu środków unijnych w kwocie 1 194 250,00 zł na projekt promocji kolskiej przedsiębiorczości, o co zabiegał Burmistrz dr Krzysztof Witkowski. Na piątkowej sesji włodarz będzie wnioskował do radnych, by zaakceptowali podpisanie przez niego umowy w tej sprawie i przyjęli do budżetu te dodatkowe pieniądze. Radni będą też musieli przeznaczyć środki na wkład własny oraz zwiększyć plan wydatków budżetu. Dodatkowe tak duże pieniądze w nadszarpniętym mocno budżecie Koła to bardzo dobra wiadomość dla naszego miasta. Brawo!!!

 

Urząd Marszałkowski w Poznaniu ogłosił konkurs w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zgłoszony przez burmistrza projekt noszący tytuł „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejska Koło” otrzymał dotację bezzwrotną w kwocie 1 194 250,00 zł! W piątek Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski wystąpi do Rady Miejskiej o przyjęcie środków do uchwały budżetowej oraz zabezpieczenie wkładu własnego i podpisze stosowną umowę. Projekt będzie koordynowany przez specjalistę doświadczonego we wdrażaniu podobnego zadania w sąsiednim województwie. W tym i kolejnym roku ruszą spektakularne kampanie promocyjno-informacyjne, będą organizowane liczne wydarzenia medialne. Najistotniejszy jest fakt, że projekt ma służyć promocji lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw, co przełoży się bezpośrednio na promocję całego regionu Wielkopolski.
Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski (fot.: Mariusz Kozajda)

Nasi przedsiębiorcy z 4 branż: turystycznej, rolno-spożywczej, produkcyjnej i budowlanej, będą brać udział w targach krajowych o charakterze międzynarodowym, prezentować swą ofertę, pozyskiwać klientów i kontrahentów, nawiązywać kontakty biznesowe, wymieniać doświadczenia. Będą realizowane misje gospodarcze, nastawione na zagraniczne kontakty biznesowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele miast partnerskich i kraje współpracujące ze stowarzyszeniami z naszego terenu.

– Rozpoczniemy promocję regionu w mediach ogólnopolskich – powiedział burmistrz – Jestem pełen nadziei, że te działania nie tylko wesprą naszą przedsiębiorczość, ale przyczynią się do pozyskania nowych inwestorów a w konsekwencji rozwoju miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder app , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder login, tindr
tider

Javiereralm
2 lat temu

tinder app , tinder sign up
tinder sign up

Myronevita
3 lat temu

local dating sites for free
best online dating sites

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

@~Anonim

Może byś sam kiedyś wymyślił coś mądrego a nie udawał Marszałka?

Anonim
Anonim
4 lat temu

Wujek Chłodek Głupis ty-„wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić!”

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Kiks jest świadomy, że takiej promocji jaką już miasto miało po wizycie CBA mieć nie będzie.
Tych pieniędzy jest za mało, żeby we wszystkich krajowych środkach masowego przekazu nadać jakiś solidny materiał, jaki już mięliśmy.
Każda promocja jest promocją.
Niech mówią źle czy dobrze, byle mówili dużo i nie pomylili nazwy miasta!

Normalny
Normalny
4 lat temu

Kiks, jak trzeba być ograniczonym, żeby promocję miasta nazwać głupim pomysłem???

Anonim
Anonim
4 lat temu

Błoto czerwone ,komunistyczne jak chcesz tak nazwij.Jednym zdaniem ,sami swoi podziela sie ta kasą…

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Słucham że co? Jakie błoto?

aassdd
aassdd
4 lat temu

pieniądze wyrzucone w błoto

Lok
Lok
4 lat temu

Brawo odpowiedni czlowiek na odpowiednim miejscu poprzednik zalatwial pieniadze dla kola w sadzie w koninie w przegranych sprawach

kiks
kiks
4 lat temu

Tą radę można już nazwać niemą ,jak kiedyś był sejm niemy. Pamiętam j ,jak rada była przeciw do pozyskanych pieniędzy na parki,zamek zalew ruszkowski przez P.Maciaszka.A tu na głupi pomysł na promocje i ….cisza czerwona.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Ormowcy w akcji

kiks
kiks
4 lat temu

Pieniądze pójdą na „promocje kolskiej przedsiębiorczości”,czyli na nic konkretnego dla miasta .Popija ,pojedzą drogiego masła i duńskiego miesa,a może jakiemuś czerwonemu biznesmenowi rzuca ochlap z tego stołu. Nikt tego nie rozliczy…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526