Sukces uczniów SOSW w Kole na Olimpiadzie Międzyośrodkowej w Turku

Autor: kurier-kolski.pl | 20.05.2019

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Turku, 15 maja br., odbyła się X Międzyośrodkowa Olimpiada Matematyczno-Przyrodnicza. Tegoroczna jubileuszowa edycja Olimpiady przebiegała pod hasłem: „Maj w krainie lodu” i obejmowała zagadnienia związane z obszarami okołobiegunowymi Ziemi. Oprócz  reprezentacji SOSW z Koła, wzięły w niej udział drużyny z Ośrodków w Turku, Koninie, Słupcy, Stemplewie i Rychwale. W rywalizacji uczniowie z Koła zdobyli wysokie II miejsce, zostając wicemistrzami Olimpiady. Gratulacje!

 

Celem Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej jest m.in. doskonalenie i popularyzacja wiedzy i umiejętności matematyczno-przyrodniczych wśród uczniów oraz podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Uczestnicy oceniani byli indywidualnie i zespołowo. Każdy uczeń rozwiązywał pisemny test składający się z 27 pytań (zadań) z zakresu biologii, fizyki, geografii i matematyki. Zespołowa rywalizacja obejmowała wykonanie praktycznych zadań, takich jak: rozwiązanie krzyżówki, ułożenie ze styropianowych puzzli prostokątnej kry lodowej i obliczenie jej obwodu oraz pola powierzchni, przyporządkowanie zwierząt zamieszkujących Arktykę i Antarktydę do właściwych miejsc na mapie, obserwacja i rozpoznanie przemian fazowych wody, wykonanie doświadczeń chemicznych zgodnie z instrukcją i wyciągnięcie wniosków . Ponadto każda drużyna przywiozła autorską pracę 3D „Kompozycja kwiatowa w lodzie” w formie bryły lodu z zatopioną w niej kompozycją z żywych roślin, która była oceniana przez Komisję Konkursową.

Po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że drużyna SOSW w Kole w składzie: Jolanta Jaskólska, Marta Urbaniak, Maciej Kacprzak, Konrad Hudec zdobyła tytuł wicemistrzów,  zajmując II. miejsce.

Olimpiada zakończyła się miłym akcentem, którym był przepyszny tort lodowy. Był on niespodzianką przygotowaną przez organizatorów dla uczestników i jednocześnie podziękowaniem dla drużyn z ościennych Ośrodków za udział w dziesięciu edycjach Olimpiady Matematyczno-Przyrodniczej.

Źródło: SOSW w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

how to use tinder , tinder dating app
http://tinderentrar.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526