Powstała monumentalna i profesjonalna monografia Pałacu w Kościelcu [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 29.05.2019

Niezwykły album, a praktycznie obszerna i profesjonalna historyczna monografia kościeleckiego Pałacu, była obiektem promocji wydawniczej w dniu 21 maja 2019 roku. W najpiękniejszej z sal tego wspaniałego obiektu, od roku 2016 będącego siedzibą Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, zebrało się duże grono zaproszonych znamienitych gości, którym autor tego dzieła – dr Makary Górzyński z Turku, przybliżył nowy „Album historyczny Pałacu Kreutzów w Kościelcu”. Monografię wydano przy wsparciu: Starostwa Powiatowego w Kole, Urzędu Miejskiego w Kole oraz Gminy Kościelec. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego nagrania z wydarzenia (12 min.).

 

Makary Górzyński to młody historyk o bardzo dużym już dorobku naukowym i ogromnej wiedzy historycznej. Imponuje też elokwencją i inteligentnym humorem, a przygotowane przez niego wydawnictwo robi niesamowite wrażenie. Jak podkreślał obecny na promocji dzieła Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, miejscowy radny powiatowy i od urodzenia mieszkaniec Kościelca, nie przypuszczał, że można znaleźć aż tyle materiałów o tym wyjątkowym historycznym miejscu na mapie naszego powiatu. Z wyraźnym podziwem stwierdził, że nie docenił skali tego przedsięwzięcia.

MATERIAŁ FILMOWY Z PROMOCJI ALBUMU:

Wydawnictwo jest bardzo obszerne, szczegółowe, kompleksowe i niezwykle bogato ilustrowane, szczególnie zdjęciami z albumów rodzinnych byłego właściciela Pałacu. Do ikonografii dotarł autor albumu i osoby z nim współpracujące przy jego powstaniu. To pierwsza od bardzo wielu lat tego typu książka o Pałacu w Kościelcu.

– To pierwsze tego rodzaju i tej jakości wydawnictwo o Pałacu Kreutzów. To także dobra promocja Powiatu Kolskiego – podkreślił w rozmowie z naszą Redakcją Krzysztof Pawlak, Dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu – Staraliśmy się, by merytorycznie i edytorsko było wszystko na jak najwyższym poziomie. I myślę, że udało nam się.

Wydawcą Albumu jest Stowarzyszenie na rzecz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu „W Koło Sztuki”, a udało się go wydrukować w nakładzie 600 sztuk, co wydaje się niewiele, ale i tak jest dużym sukcesem, bo monografia jest niezwykle obszerna, a jakość wykonania perfekcyjna. Drukiem i oprawą zajmowała się kolska drukarnia Panów Roberta i Patryka Andre.

Wśród bardzo wielu zaproszonych na promocję Albumu gości był też kolski poseł na Sejm Leszek Galemba oraz Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski – regionalista i historyk, związany z tym terenem i Pałacem, choćby poprzez napisaną rok temu pierwszą w historii gminy monografię historyczną Kościelca.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder dating app , tinder app
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
2 lat temu

how to use tinder , tindr
tinder online

Javiereralm
2 lat temu

tinder website , tinder sign up
tinder website

Myronevita
2 lat temu

meet singles
free dating sites

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
4 lat temu

Zakład karny nie wymaga, ale skrót tej nazwy tak.
Mam nadzieję, że nie jesteś nauczycielem.

zkzk
zkzk
4 lat temu

Zakład karny nie wymaga pisowni z dużych liter i to prawda.Skojarzenia z tą instytucją może mieć osoba mająca z nią coś wspólnego!!!????
Ponawiam prośbę o rezerwację 1 egzemplarza.Zgłoszę się osobiście 11 czerwca br.Pozdrawiam autora p.Makarego Górzyńskiego i dyr.Krzysztofa Pawlaka.ZK

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
4 lat temu

Będzie Dyrektor wiedzieć dla którego ZK?
(ZK -skrót „zakład karny”.)

zkzk
zkzk
4 lat temu

Gratulacje,żałuję,że nie wiedziałam o tej promocji,kocham Koscielec i cieszy mnie to wydawnictwo.Panie Dyrektorze proszę o zarezerwowanie 1 egzemplarza dla ZK.Pozdrawiam.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526