Karta Dużej Rodziny – teraz również dla Seniorów, którzy mieli dużo dzieci

Autor: kurier-kolski.pl | 02.05.2019

Już od czterech miesięcy funkcjonują nowe przywileje, a nie wszyscy są ich świadomi. Z początkiem roku weszły zmiany dotyczące ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny. Obecnie karta przysługuje nie tylko rodzinom wielodzietnym, ale także rodzicom, którzy w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.

 

Okazuje się, że osoby starsze, posiadające dorosłe już dzieci nie utożsamiają się z tym programem. Dlatego Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zwróciła się osobiście do seniorów, nieświadomych posiadania przywilejów, słowami: Z początkiem tego roku rozszerzyliśmy dostępność Karty Dużej Rodziny. Wystąpić mogą o nią wszyscy, którzy wychowali co najmniej troje dzieci. Dochodzą mnie informacje, że spora część osób, którym Karta Dużej Rodziny przysługuje, nie jest tego świadoma. Gorąco zachęcam do zgłaszanie się po nią. Daje ona różne zniżki i ulgi ustawowe. Oprócz zniżek na przejazdy kolejowe czy darmowe wstępy do parków narodowych. Karta Dużej Rodziny to zniżki na zakup ubrań, obuwia, kosmetyków, książek czy paliwa. Kartę Dużej Rodziny w spiera przeszło 5 tys. partnerów w ponad 20 tys. punktów w całej Polsce. Z pewnością wielu z Państwa ma w swoim otoczeniu rodziców trójki czy większej liczby dorosłych już dzieci, a może dotyczy to właśnie Państwa. Nie ma znaczenia, w jakim wieku są dzisiaj dzieci – wszystkim, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, przysługuje prawo do Karty Dużej Rodziny. Wniosek o jej wydanie można składać w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Gorąco zachęcam do złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

Wolą Burmistrza Miasta Koła, przy wsparciu Rady Miejskiej, dostosowano do zasad ogólnopolskiego programu „Karta Dużej Rodziny” zapisy programu samorządowego „Miejska Karta Rodziny”. Poszerzono grono odbiorców – zrównano przywileje. Teraz większa liczba kolan posiadających 3 lub więcej dzieci, nawet już dorosłych i samodzielnych, będzie mogła otrzymać kartę oraz skorzystać ze zniżek.

Nasi mieszkańcy mogą składać wniosek w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole, ul. Stary Rynek 1, pokój 111 (I piętro), tel. 63 2627552.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526