Aż milion złotych więcej na budowę ulicy Nagórnej dzięki staraniom władz powiatu

Autor: kurier-kolski.pl | 11.05.2019

Rozbudowa kolskiej ulicy Nagórnej staje się faktem! Powiat Kolski otrzymał dofinansowanie na ten cel w wysokości 3 972 488 zł w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Niezwykle ważną informacją jest to, że dzięki zabiegom władz powiatu udało się pozyskać na ten ważny cel o blisko 1 mln. zł więcej niż pierwotnie zakładano, co przyśpieszy inwestycję i gwarantuje jej realizację. Budowa ulicy przyczyni się również do wykonania po wielu latach bezskutecznych starań dojazdu do firmy Wood-Mizer, a to szansa na dalszy rozwój zakładu i tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego. 

 

Rozstrzygnięto nabór wniosków o dofinansowanie zadań powiatowych oraz zadań gminnych w Wielkopolsce w ramach Funduszu Dróg Samorządowych prowadzonego we wrześniu 2018 roku. Lista zadań przeznaczonych do dofinansowania w 2019 roku zatwierdzona została przez Prezesa Rady Ministrów zgodnie z art. 26 ust 3 ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

Warto przypomnieć, że Powiat Kolski otrzymał już wcześniej dofinansowanie na rozbudowę ul. Nagórnej w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Kwota dotacji wyniosła wówczas 3.000.000 zł. Nowe władze Powiatu podjęły jednak decyzję o rezygnacji z tego dofinansowania i złożeniu wniosku o dofinansowanie wskazanej inwestycji w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, czego efektem jest uzyskanie dotacji o prawie 1 mln. zł wyższej!

Na liście zadań uwzględniono rozbudowę, a właściwie budowę ulicy Nagórnej na odcinku 1 397 metrów, co stanowi świetną wiadomość, szczególnie dla jej mieszkańców, którzy na rozpoczęcie tej inwestycji czekali przynajmniej kilkanaście lat, a tak naprawdę dużo dłużej, bo Nagórna to jedna ze starszych ulic w naszym mieście, i jedna z najbardziej zaniedbanych.

Łączna wartość inwestycji wyniesie 7.944.976,14 zł. Deklarowana kwota środków własnych to 3.972 488,07 zł. Zakończenie prac przewidziano na listopad tego roku, o ile uda się sprawnie i bez problemów przeprowadzić wszystkie procedury inwestycyjne. Radni miasta Koła i Burmistrz Krzysztof Witkowski podjęli decyzję o przekazaniu Powiatowi na realizację budowy Nagórnej 2.250.000 zł.

Wood-Mizer Industrier sp. z o.o. w Kole. Fot.: Wood-Mizer

Bardzo dobrą wiadomością jest także to, że dzięki tej budowie nowy dojazd zyska jedna z największych i najprężniejszych kolskich firm –  Wood Mizer Industries sp. z o.o. Starania o to były czynione bezskutecznie od początku istnienia tego amerykańskiego przedsiębiorstwa. Dobry dojazd jest szansą na dalszą rozbudowę firmy w w Kole, rejonie ulicy Nagórnej, i stworzenie kolejnych miejsc pracy dla mieszkańców Koła i Powiatu Kolskiego.

Źródło: Powiat Kolski

8 odpowiedzi do wpisu

 1. Anonim

  Dziękuję radnym rady miasta i Panu burmistrzowi że dołożyli ponad 2 mln na tą inwestycje. Czekamy na kolejne inwestycje z powiatem

 2. Anonim

  Z tego co widzę to fotografia przedstawia nie ulice nagorna tylko różana

 3. Gość

  Coś powiatowi niewygodnie wspominać o tym, że burmistrz i rada miasta dołożyli do Nagórnej 2.250.000… zł

 4. Mleczarz

  Brawo Rada!

 5. sadif

  Brawo Pan Starosta i Burmistrz oraz radni powiatowi i miasta Koła ! Dziekujemy wam

 6. niedowiarek

  Tyle lat czekalismy że trodno uwierzyc że to prawda.Dopiero jakj zobacze maszyny budowlane na Nagornej to uwieże

 7. Git

  Fakt to droga powiatowa podziękowania dla Burmistrza i Radzie Miasta za ponad 2 miliony

 8. Anonim

  Dziękujemy Powiatowi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526