13 szachistów z Kościelca w Finałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

Autor: kurier-kolski.pl | 07.05.2019

W Ślesinie rozegrane zostały Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów. W turnieju wzięło udział 209 zawodników, w tym szesnastu z UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu. Aż trzynastu szachistów z „Kiełbaski” awansowało do Finałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów.

Jagoda Świderska, pomimo, że nie zdobyła medalu była największą bohaterką półfinałów. Aktualna złota medalistka Mistrzostw Wielkopolski i Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów, w nagrodę za wysoki wynik w Mistrzostwach Polski Juniorów otrzymała bezpośredni awans do mistrzostw międzywojewódzkich i mogła zmienić swoją grupę wiekową na wyższą. Jagoda zmieniła grupę wiekową z dziewczynek do lat jedenastu i zagrała w najstarszej do lat osiemnastu, zajmując czwarte miejsce. Złoty medal dla Kościelca zdobył Michał Grochowski w grupie chłopców do lat osiemnastu, srebrny Miłosz Świderski do lat trzynastu i Maciej Szafrański do lat piętnastu. Pozostali zawodnicy: Szymon Kujawa – 5, Adam Grochowski – 5, Igor Steckiewicz – 5, Julia Kujawa – 6, Wiktoria Ziółkowska – 6, Krzysztof Koza – 7, Małgorzata Sawicka – 8, Alan Ślusarski – 8, Maciej Anastaziak – 10, Konrad Ziółkowski – 10, Seweryn Kwiatkowski – 37, Bartosz Markowski – 44.

Źródło: UKS Kiełbaska