Za nami VIII Sesja Rady Miejskiej w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 26.04.2019

Tym razem tematem wiodącym była Informacja Prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kole z przeprowadzonego audytu. Choć wszystkie uchwały zostały podjęte, a wiele z nich pozwoli na rozwój miasta i poprawę bytu mieszkańców, zła kondycja spółki rzuciła cień niepokoju na wczorajsze obrady i zdominowała sesję…

 

Radni wysłuchali trzech informacji: burmistrza Krzysztofa Witkowskiego z bieżącej działalności, zastępcy burmistrza Lecha Brzezińskiego z zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży, przeprowadzonego w miejskich placówkach oraz prezesa MZUK-u Andrzeja Sobczaka z audytu. Ostatnia ujawniła bardzo złą kondycję spółki. O wynikach audytu i stanie zakładu (któremu groziła likwidacja!) napiszemy w osobnym artykule.

Radni wyrazili zgodę na wniesienie przez Gminę Miejską Koło wkładów niepieniężnych w postaci kanalizacji deszczowej do Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kole. Od 2016 roku trwa inwentaryzacja kanalizacji deszczowej, która została nabyta w drodze komunalizacji działek drogowych. Jest potrzeba uporządkowania tej części infrastruktury i określenia jej stanu technicznego. Z uwagi na wielkość i koszt przedsięwzięcia, zadanie podzielone zostało na etapy, a każdy kończy się przekazaniem zinwentaryzowanej kanalizacji do spółki miejskiej MZWiK, która zapewni jej właściwą eksploatację i konserwację. Wartość mienia przekazanego po III etapie pracy wynosi 4.965.000 zł.

Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przekazanie Miejskiemu Zakładowi Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w dzierżawę na okres 10 lat miejskiej działki w Chojnach, gdzie wykonany został otwór poszukiwawczo-rozpoznawczy w celu ujęcia wód geotermalnych. Taki krok był niezbędny do realizacji budowy ciepłowni geotermalnej i jej podłączenia do istniejącego systemu ciepłowniczego. Przybliżyć do tego oczekiwanego społecznie zadania ma nas także kolejna uchwała, do której podjęcia przychyliła się rada – przekazania spółce aportem nieruchomości gruntowych o wartości łącznie 323.600 zł w celu podniesienia jej kapitału zakładowego, co pozwoli na ubieganie się przez MZEC o dofinansowanie zadania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Burmistrz zdecydował o wdrożeniu w kolskim magistracie aplikacji nowoczesna gmina. To system pozwalający na szybkie przesłanie informacji lokalnej do mieszkańców – za pomocą pobranej na telefon darmowej aplikacji, lub sms, lub kanału e-mail. Mobilna komunikacja z mieszkańcami spowoduje, że najważniejsze informacje z samorządu będą trafiały do odbiorców szybko i skutecznie. Teraz użytkownicy nie będą musieli nieustannie szukać informacji w serwisach, gdyż interesujące ich wiadomości otrzymają w postaci powiadomień. Komunikaty dotyczyć będą m.in. wydarzeń kulturalnych, sportowych, ostrzeżeń meteorologicznych, terminów płatności podatków lokalnych i innych spraw ważnych dla samorządu. O szczegółach wdrażania systemu będziemy informować.

Zgodnie z wolą włodarza, rada zabezpieczyła w budżecie środki na dokumentację projektową do zadania „Zagospodarowanie placu przed Szkołą Podstawowa nr 1”. O planach związanych z tym obszarem pisaliśmy niedawno. Docelowo ma tam powstać teren relaksu i rekreacji dla mieszkańców. Tymczasem na placu została uporządkowana zieleń. Dokumentacja projektowa pozwoli zaplanować przebieg alejek, oświetlenia i umiejscowienie fontanny. To jednak stanie się w przyszłości. Natomiast już niebawem, dzięki zabezpieczonym w miejskiej kasie środkom, w alei głównej Parku 600-lecia przybędzie 20 ławek. Przydadzą się spacerującym, korzystającym z miejscowego placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Osoby bacznie śledzące prace organu uchwałodawczego wiedzieć powinny o zmianie terminu najbliższej Sesji. Posiedzenie odbędzie się 22 maja br.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Sung
2 lat temu

Heya i’m for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it helped me out a lot.

I hope to give something back and help others like you helped me.

Myronevita
2 lat temu

local single
milfs dating.com

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Szanowny Panie. Skąd ta irytacja??????Określenie Tekst Źródłowy to nie jest to samo co Tekst. Wiarygodny. Pań publikuje Informacje nie Przepisuje. Bez Zastanowienia stad moje pytanie do Pana skierowane.

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Panie Redaktor,e!!Które to Uchwały polepsza byt Mieszańców Czy to jest Żart???

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Panie Redaktorze!!!!Które to Uchwały podjęte na tej Sesji dadzą Mieszkańcom taki Dobrobyt???Które wniosą Miasto Koło do ElityGosdodarczej Miast. ?Czyżby kolejne działki pod Wirtualna. Geotermia. ??? Czy nie czas głośno.powiedziec. Koło to Zaścianek bez przyszłości z przerostem administracji. FachowcowBrak.

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

A co tam dla mnie…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
4 lat temu

Strach nawet pytać!

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

kiedy audyty kolejnych spółek ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526