VII sesja Rady Powiatu Kolskiego – ślubowanie nowej radnej Doroty Gałdyn i podziękowania dla sołtysa Grzegorza Antkiewicza z Bylic Koloni [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2019

W dniu 28 marca br. odbyła się VII Sesja Rady Powiatu Kolskiego, podczas której nastąpił długo wyczekiwany moment złożenia ślubowania przez nową radną Dorotę Gałdyn, która weszła do Rady Powiatu w miejsce zmarłego w styczniu radnego i wieloletniego Starosty Kolskiego ś.p. Wieńczysława Oblizajka. Po tym akcie Przewodniczący wraz z radnymi oraz Starostami powiatu życzyli nowo zaprzysiężonej radnej owocnej pracy w społeczności powiatu kolskiego oraz osobistej satysfakcji z pełnionej funkcji. Podczas sesji Starosta wraz z Wicestarostą oraz Przewodniczącym Rady wręczyli też wyróżnienie dla Grzegorza Antkiewicza – sołtysa sołectwa Bylice Kolonia za ponad 30-letnią działalność na rzecz sołectwa oraz wyrazili najszczersze wyrazy podziękowania i uznania za trud i poświęcenie dla lokalnej społeczności. Pod spodem fotogaleria i nagranie z sesji.

 

W kolejnym etapie Przewodniczący Rady przystąpił do realizacji porządku obrad, który składał się z 23 punktów. W sesji udział wzięło 19 radnych.

Następnie Radni przyjęli protokół z VI Sesji Rady Powiatu Kolskiego oraz wysłuchali sprawozdania Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu oraz informacji z działalności wydziałów i jednostek zespolonych w okresie od 25 lutego do 22 marca 2019 roku.

W ramach części sprawozdawczo-informacyjnej omówione zostały poniższe zagadnienia:
– Informacja z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole za 2018 rok;
– Sprawozdanie z efektów pracy organizatora rodziny pieczy zastępczej za rok 2018.

Kwestie te zostały szczegółowo przedstawione przez Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kole Agnieszkę Rusin. Przekazane informacje zostały przyjęte poprzez aklamację.

Podczas VII Sesji radni Powiatu Kolskiego podjęli 12 uchwał, które dotyczyły m.in.:
– ustalenia wysokości środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Kolskiem w 2019 r.;
– podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych;
– obciążenia służebnością przesyłu działki będącej własnością Powiatu Kolskiego;
– wyrażenia zgody na odstąpienie od żądania zwrotu bonifikaty udzielonej Gminie Miejskiej Koło w związku ze sprzedażą nieruchomości zabudowanej w Kole, przy ulicy Mickiewicza 27;
– dostosowania nazwy szkoły Policealnej dla Dorosłych wchodzącej w skład zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu przy ul. Kościelnej 2, 62-604 Kościelec, która otrzymuje nazwę Szkoły Policealnej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Kościelcu przy ul. Kościelnej 2, 62-604 Kościelec.
– dostosowania nazwy szkoły Policealnej dla Dorosłych wchodzącej w skład Zespołu Szkół Technicznych w Kole przy ul. Kolejowej 11, 62-600 Koło, która otrzymuje nazwę Szkoła Policealna wchodząca w skład Zespołu Szkół Technicznych w Kole przy ul. Kolejowej 11, 62-600 Koło;
– dostosowania nazwy Szkoły Policealnej dla Dorosłych wchodzącej w skład Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im,. St. i Wł. Grabskich w Kole przy ul. Sienkiewicza 1, 62-600 Koło, która otrzymuje nazwę Szkoła Policealna wchodząca w skład Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole przy ul. Sienkiewicza 1, 62-600 Koło;
– zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie, ul. Mickiewicza 4, 62-650 Kłodawa
– udzielenia pomocy finansowej w roku 2019 Gminie Miejskiej Koło na realizację zadania z dziedziny upowszechniania dóbr kultury wykonywanego przez Muzeum Technik Ceramicznych w Kole;
– wprowadzenia zmian do Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole;
– wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2019 r.;
– wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2019-2027.

KLIKNIJ NA OBRAZ NIŻEJ, BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z SESJI RADY POWIATU. PROSZĘ NIE SUGEROWAĆ SIĘ KOMUNIKATEM „FILM NIEDOSTĘPNY” I KLIKNĄĆ NASTĘPNIE NAPIS „Obejrzyj ten film w YouTube”:

Następnie Przewodniczący Rady Marek Świątek przystąpił do realizacji punktu zapytania i interpelacje, w ramach którego głos zabrali:
1) Radny Lech Spliter
a) wniósł o umieszczenie w Sprawozdaniu Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu oraz informacji z działalności wydziałów i jednostek zespolonych stałego punktu o rzetelnej informacji z funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kole.
2) Radny Czesław Marek
a) poprosił, aby w Sprawozdaniu Starosty z działalności międzysesyjnej Zarządu oraz informacji z działalności wydziałów i jednostek zespolonych przedstawiane były również kwestie omawiane na posiedzeniach Zarządu.
3) Radny Rafał Ławniczak
a) odniósł się do programu Fundusz Dróg Samorządowych, w ramach którego prosi o wyznaczenie najbardziej kosztownych inwestycji drogowych w powiecie kolskim ,których realizacja przekracza możliwości finansowe powiatu.
Wniosek dotyczy wiaduktu nad trasa kolejową Herby Nowe-Gdynia.
4) Radny Ryszard Kasiorek
a) odniósł się do kwestii pozyskiwania środków zewnętrznych na realizację inwestycji drogowych w powiecie, w tej kwestii konieczne jest posiadanie gotowej dokumentacji technicznej łącznie z pozwoleniem na budowę, a więc zachodzi potrzeba przygotowania się do tych inwestycji długofalowo przy porozumieniu się ze samorządami
Ponadto poprosił radnych o rozważenie zakupu tabletów dla radnych Powiatu Kolskiego celem usprawnienia komunikacji pomiędzy Zarządem Powiatu, Radnymi oraz Radą Powiatu.
Swoją prośbę Pan Kasiorek złożył w formie wniosku formalnego oraz poprosił Przewodniczącego o jego przegłosowanie.
5) Radny Marek Tomicki
a) podziękował Radnemu Panu Ryszardowi Kasiorek za wsparcie działań drogowych na terenie gminy Babiak. Ponadto popiera wniosek dotyczący zakupu tabletów.
Podziękował również za otrzymane odpowiedzi na złożone na poprzedniej Sesji interpelacje, a zarazem poprosił o ich uzupełnienie o informację dotyczącą konkursu na realizację zadań publicznych Powiatu Kolskiego w roku 2019 na zadania związane z:
– wsparciem działalności na rzecz dzieci i młodzieży , w tym wypoczynku dzieci i młodzieży;
– wspieraniem i upowszechnianiem kultury fizycznej;
– wspieraniem rozwoju kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, a mianowicie o przekazanie dokumentacji (protokołu) z przebiegu pracy komisji rozstrzygającej konkurs.
6) Radny Radomir Piorun
a) w imieniu mieszkańców ulicy Zawadzkiego w Kole zgłasza problem częstych wypadków drogowych i nadmiernej prędkości kierowców wyjeżdżających z ulicy Garncarskiej na ulicę Zawadzkiego. Prosi o rozważenie sposobu na spowolnienie ruchu na tej ulicy.
7) Radna Alicja Wapińska
a) poinformowała,iż podczas kontroli Komisji Rewizyjnej przeprowadzonej w dniu 14 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. St. i Wł. Grabskich w Kole w zakresie kontroli wydatków rzeczowych Pan Dyrektor ZSE-A zgłosił potrzebę pilnego remontu dachu sali gimnastycznej Zespołu.
Radna zapytała, czy Powiat zdoła wygospodarować środki finansowe na wykonanie tego remontu.
b) ponawia prośbę o wykonanie remontu chodnika na ulicy Kolejowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Opałki do skrzyżowania z ulicą Blizną. Remont chodnika mógłby zostać sfinansowany z nadwyżki budżetowej.
8) Radny Tomasz Barański
a) złożył podziękowanie za sprawne przekazanie nieruchomości zabudowanej budynkami Ratuszu Miejskiego w Kłodawie na rzecz Gmin y Kłodawa.
W ramach interpelacji prosi o podanie informacji jakie planowane do realizacji inwestycje drogowe znajdują się we wnioskach o dofinansowanie inwestycji drogowych, które zostaną złożone przez Powiat Kolski do 12 kwietnia 2019 roku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.
9) Radny Mariusz Kozajda
a) prosi o przystąpienie do porządków pozimowych na drogach. Zaznacza, że w powiecie są obszary, które są mocno zaśmiecone i wymagają pilnego uporządkowania.

Po wysłuchaniu interpelacji radnych, Starosta Kolski Robert Kropidłowski udzielił odpowiedzi na wszystkie zapytania i interpelacje oraz poinformował, iż w minionym okresie Pan Dyrektor SP ZOZ w Kole na spotkaniu z Zarządem Powiatu złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala, zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zarządem, a doktorem Cezarym Chmieleckim rozwiązujące umowę o pracę na stanowisku dyrektora z dniem 31 marca 2019 roku. Od 1 kwietnia 2019 r. obowiązki dyrektora Chmieleckiego przejmie na czas do ogłoszenia konkursu na dyrektora Iwona Wiśniewska, która wcześniej pełniła obowiązki zastępcy dyrektora SP ZOZ w Kole.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
free dating sites it

Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

when asmr
2 lat temu

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this
write-up and the rest of the site is really good.

lovoo stadt ändern
2 lat temu

lovoo con lovoo pobierz http://lovooeinloggen.com/

j.mp
3 lat temu

scoliosis
Hi mates, its impressive piece of writing on the topic of tutoringand fully
defined, keep it up all the time. scoliosis

http://j.mp/3f3ITK2
3 lat temu

I’ve been surfing online greater than three hours today, yet I
by no means discovered any fascinating article
like yours. It is beautiful worth enough for me. In my view, if all web owners
and bloggers made just right content material as you probably did, the internet shall be much more helpful than ever before.

a asmr
3 lat temu

Hurrah! After all I got a web site from where I know how to actually take useful data regarding my study and knowledge.

http://bitly.com/3g9BKdG

Your style is so unique in comparison to other folks I have read stuff
from. Thank you for posting when you’ve got the opportunity, Guess I will
just book mark this page. asmr 0mniartist

asmr https://0mniartist.tumblr.com

Hey, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, superb blog!
0mniartist asmr

0mniartist
3 lat temu

Now I am going to do my breakfast, when having my breakfast coming yet again to read further
news. 0mniartist asmr

asmr https://0mniartist.tumblr.com

Aw, this was a really nice post. Spending some time and actual effort to create a great article… but what can I say… I
hesitate a whole lot and don’t seem to get anything done.
0mniartist asmr

Tomasz Gajewski
Tomasz Gajewski
5 lat temu

Gratuluje wyróżnienia Panu Grzegorzowi Antkiewiczowi – Sołtysowi z Bylic Kolonii!!! Pracowity i zarazem skromny człowiek, o czym mogłem się przekonać podczas naszej współpracy w Gminie Grzegorzew. Wszystkiego dobrego!!! Jak te lata lecą…

PiS
PiS
5 lat temu

Na drogach w mieście gdzie zarządza powiat piachu tony…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526