Ulica Cegielniana zyska nowe oblicze

Autor: kurier-kolski.pl | 09.04.2019

W finalny etap wchodzi przebudowa ulicy Cegielnianej wraz z budową kanalizacji deszczowej w Kole. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali wiele lat. Zadanie to zgodnie z umową ma zakończyć się 15 maja br. Budowa, rozpoczęta jesienią ubiegłego roku, jest dofinansowana dotacją celową z budżetu państwa w wysokości 1.283 405,00 zł w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Całkowita wartość robót zamyka się kwotą 2.139.092,41 zł brutto.

 

W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowej konstrukcji jezdni o nawierzchni z kostki betonowej, zatok postojowych, chodnika oraz jednostronnej ścieżki rowerowej dwukierunkowej, budowę zjazdów indywidualnych na posesję oraz sieci kanalizacji deszczowej.

Nowa droga poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie i jest spełnieniem oczekiwań mieszkańców tej okolicy oraz użytkowników punktów usługowo-handlowych. Już wkrótce ten kolejny rejon miasta zostanie uporządkowany.

Cegielniana ma być także trasą dojazdową do terenów położonych „na górce”, w bliskości dawnej cegielni (to właśnie od niej pochodzi nazwa ulicy), gdzie w planach od dawna była i jest budowa osiedli mieszkaniowych. W tym właśnie miejscu miało kiedyś powstać osiedle większe niż Kolejowa, ale z planów tych niestety nic nie wyszło. Na początku lat 90-tych okazało się, że nie ma ani możliwości, ani potrzeby budowy tak ogromnej liczby mieszkań, tym bardziej, że w tamtym czasie coraz więcej fabryk upadało, a wielu mieszkańców Koła wyjeżdżało, szczególnie za granicę.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

browse tinder for free , tinder website
tinder online

Myronevita
3 lat temu

single women dating
completely free dating site

Mleczarz
Mleczarz
5 lat temu

Brawo Rada!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526