Trwa drugi dzień strajku nauczycieli w Kole – zobacz co się dzieje

Autor: kurier-kolski.pl | 09.04.2019

Podobnie jak wczoraj, tak i dziś, Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński (na zdjęciu wyżej) rozpoczął pracę od wizytacji kolskich przedszkoli i szkół podstawowych. Jutro rano, w ślad za UM w Kole, przekażemy naszym Czytelnikom bieżący raport z przebiegu egzaminów dla gimnazjalistów na terenie naszego miasta.

W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 20 nauczycieli i pracowników (na godz. 12.00 przychodzi do pracy 7 nauczycieli, którzy mogą przystąpić do strajku), prace podjęło 9 nauczycieli i pracowników, w placówce przebywa 4 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 2 nauczycieli, nie strajkuje 7 nauczycieli, dyrektor (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim i 2 osoby rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach) i 10 pracowników (1 osoba na urlopie i 1 na zwolnieniu lekarskim), którzy zapewniają opiekę 39 dzieciom.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 wszyscy nauczyciele podjęli pracę (tj. 9 osób, 1 osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). Pracują także pracownicy administracji i obsługi, tj. 13 osób. W placówce przebywa 31 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 5 nauczycieli, 2 pomoce nauczyciela  i 1 pracownik fizyczny. Pracę podjęli: 4 pomoce nauczyciela, 3 pracownicy kuchni i 1 pracownik administracji (2 nauczycielki i pracownik przebywają na świadczeniu chorobowym, 1 nauczycielka jest na urlopie wypoczynkowym).

W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 55 nauczycieli, 10 przebywa na zwolnieniu lekarskim, 12 podjęło pracę. 14 pracowników administracji i obsługi nie strajkuje. W szkole przebywa 4 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 47 nauczycieli, nie strajkuje 5 nauczycieli (łącznie z p.o. dyrektora i wicedyrektorem). Na zwolnieniu lekarskim/urlopie przebywa 3 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników administracji i obsługi. W zajęciach uczestniczy 8 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 3 na 62 zatrudnionych nauczycieli 5 osób przebywa na urlopie (macierzyńskim lub dla poratowania zdrowia) lub zwolnieniu lekarskim, 9 osób rozpoczęło zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, a 48 osób uczestniczy w strajku. Na 12 zatrudnionych pracowników administracji i obsługi, 11 osób przystąpiło do pracy a 1 osoba bierze udział w strajku. W świetlicy szkolnej przebywa 12 uczniów.

Do Szkoły Podstawowej nr 4 do szkoły przyszło 5 uczniów, którzy pozostają pod opieką 2 nauczycieli nie strajkujących. Strajkuje 11 nauczycieli. Prace podjęło 4 pracowników administracji i obsługi.

W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 39 nauczycieli (9 osób jeszcze nie stawiło się do pracy – przychodzą na późniejszą godzinę, 3 osoby przebywają na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na urlopie wypoczynkowym, 1 na L4). Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników obsługi (1 osoba przebywa na L4). Uczniów w szkole nie ma.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa o ofercie zajęć przygotowanych przez lokalne instytucje. Okazały się one potrzebne, każda z placówek przyjęła grupę dzieci lub młodzieży. Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oferował organizację otwartych zajęć świetlicowych. Wczoraj przybyło 7 uczniów. Dziś także trwają zajęcia. W Filii dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole wczoraj przebywało 7 dzieci, dziś 9. Także Filie nr 3 i 4 miały swoich podopiecznych. W Miejskim Domu Kultury wczoraj o 10.00 była projekcja filmu dla dzieci. Dziś są już nowe zgłoszenia, możecie przybyć na seans na godz. 12.00. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oferował zajęcia na pływalni oraz w hali. Wczoraj pływało kilkoro nastolatków, zaś dziś kilkunastoosobowa grupa odbywa zajęcia z piłki nożnej.

Źródło: UM w Kole

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kobra
Kobra
5 lat temu

Jeśli wpisali się na listę strajkowa ,to i tak nie liczcie na pensje za te dni…

Przedszkole
Przedszkole
5 lat temu

Jesteśmy z Wami przedszkole nr 5.

nauczyciel
nauczyciel
5 lat temu

Jestem nauczyciel pracującym w Przedszkolu Miejskim nr 5. Nie jest prawdą, że nasi nauczyciele podjęli dziś pracę. Wszyscy nauczycie wpisali się dziś na listę strajkową. Natomiast nasz strajk w dniu dzisiejszym przybrał formę strajku włoskiego – nauczyciele obecni byli na grupach, nie prowadzone jednak były zajęcia dydaktyczno – wychowawcze. Nie oznacza to jednak przerwania strajku ze strony nauczycieli naszej placówki i nie zobowiązuje nas do kontynuowania strajku w tej formie- rozważamy powrót do poniedziałkowej formy strajku.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526