Strajk w kolskich szkołach podstawowych i przedszkolach

Autor: kurier-kolski.pl | 08.04.2019

Dziś o godz. 8.00 rano Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński wizytował szkoły, których organem prowadzącym jest burmistrz. Przedstawiamy Państwu informację o sytuacji w placówkach edukacyjnych na godz. 10.00. Wszystkie kolskie szkoły przystąpiły do strajku. W żadnej nie były prowadzone zajęcia dydaktyczne, jednak dzieci i młodzież miały zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Jutro kolejna informacja o sytuacji w szkołach i przedszkolach na terenie m. Koła.

 

W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 25 osób, prace podjęło 5 osób, w placówce przebywa 7 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 4 nauczycieli, nie strajkuje 8 nauczycieli i 11 pracowników, którzy zapewniają opiekę 43 dzieciom.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 strajk podjęło 8 nauczycieli (1 przebywa na zwolnieniu lekarskim), opiekę nad 20 dzieci przejęło 13 pracowników oraz dyrektor.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 8 nauczycieli i 9 pracowników, nie strajkuje 1 nauczyciel i 1 pracownik, w przedszkolu przebywa 12 dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 45 nauczycieli, pracuje 7 nauczycieli i 14 pracowników, przebywa 8 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 46 nauczycieli (4 przebywa na zwolnieniu lekarskim), nie strajkuje 5 nauczycieli i 13 pracowników (w tym dyrektor wraz z zastępcą), w szkole przebywa 13 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 3 strajkuje 54 nauczycieli (3 przebywa na zwolnieniu lekarskim), nie strajkuje 8 nauczycieli i 11 pracowników, w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych uczestniczy 13 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 4 strajkuje 7 nauczycieli, nie strajkuje 2 nauczycieli i 3 pracowników, przybyło 6 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 45 nauczycieli (3 przebywa na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na zwolnieniu chorobowym, 3 osoby nie stawiły się jeszcze do pracy – rozpoczynają zajęcia o późniejszej godzinie), nie strajkuje 14 pracowników, w świetlicy przebywa 2 uczniów.

Jutro rano UM w Kole zapowiada bieżący raport o sytuacji w kolskich szkołach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Niezadowolony
Niezadowolony
4 lat temu

A z jakiej to racji jak ktoś lubi grać w pokera to jego sprawa.

Lech
Lech
4 lat temu

Mam nadzieję, że dzieci nie będą odrabiały tych nauczycielskich fanaberii w soboty

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526