Spółka MZEC „ciągnie” sieć cieplną na os. Płaszczyzna, czyli mniej dymu w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 10.04.2019

Smog w sezonie grzewczym przez lata stanowi uciążliwy problem kolan z osiedla Płaszczyzna. Większość tutejszych mieszkańców posiada piece na węgiel, a wszyscy uskarżają się na pyły i inne, szkodliwe zanieczyszczenia. Dla mieszkańców tego rejonu mamy dobre wieści. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. rozbudowuje sieć ciepłowniczą. Najpóźniej do końca października sieć poprowadzona zostanie wzdłuż ul. Konarskiego i E. Plater, i przetnie ul. 3 Maja. W kolejnym roku inwestycja obejmie następne obszary osiedla.

 

MZEC sukcesywnie rozbudowuje sieć ciepłowniczą, co jest częścią strategii rozwoju spółki, a służyć ma poprawie stanu środowiska w Kole poprzez likwidację niskiej emisji dwutlenku węgla i pyłów zawieszonych. Oferta obejmuje dostawę ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Zwiększa komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Spółka otwiera możliwości nowym, potencjalnym odbiorcom i zachęca do skorzystania z oferty. W tym roku sieć zostanie poprowadzona na 650-metrowym odcinku wzdłuż ulic Konarskiego, E. Plater i przetnie ul. 3 Maja. W przyszłym roku planowane jest rozszerzenie inwestycji na kolejne 140 metrów w okolicy placu targowego do ul. Narutowicza. Ewentualne dalsze prace w tym rejonie związane będą z zainteresowaniem, jakie wykażą odbiorcy. Z przeprowadzonej przed rokiem ankietyzacji wynikało, że kolanie z Płaszczyzny skorzystają z oferty.

– Zapraszam mieszkańców osiedla Płaszczyzna do działu technicznego naszej spółki – zachęca prezes MZEC Przemysław StasiakW miarę postępowania inwestycji, będziemy od razu wykonywać przyłącza cieplne do posesji. Zachęcam do składnia wniosków o przyłączenie. Wcześniej, każdemu klientowi wyjaśnimy szczegółowo zagadnienie, przedstawimy indywidualny kosztorys. Jednocześnie zachęcam do korzystania z prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Programu „Czyste powietrze”, które oferuje dotacje i pożyczki. Można otrzymać dofinansowanie do wielu zadań, np. do 10 tys. zł na przyłącze cieplne, tyle samo na węzeł cieplny. Naszym klientom udzielimy informacji i wsparcia także w tym zakresie. Teraz liczymy na szczególne zainteresowanie mieszkańców ul. Konarskiego i E. Plater.

Prezes już dziś przeprasza za ewentualne utrudnienia/ograniczenia w ruchu, jakie z pewnością pojawią się przy realizacji inwestycji, prosi o wyrozumiałość i cierpliwość, a właścicieli terenów prywatnych, przez które zapewne pojawi się konieczność poprowadzenia sieci do niektórych posesji, o chęć do podjęcia negocjacji.

To jednak nie koniec dobrych wieści. Trwają prace projektowe związane z budową 350-metrowej sieci ciepłowniczej w ulicy Nagórnej, wzdłuż planowanej drogi. Dokumentacja powstanie jeszcze w tym roku. Prawdopodobnie w tym samym czasie uda się poprowadzić sieć na 180-metrowym odcinku ulicy Boguszynieckiej, w kierunku ulicy Krokusowej. W planach jest także przyłączenie Miejskiego Domu Kultury (trwają uzgodnienia przebiegu sieci cieplnej z Komisją Rabiniczną ds. Cmentarzy, Biurem Naczelnego Rabina Polski ze względu na to, że to teren byłego cmentarza żydowskiego), Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, budynku Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Włocławskiej i być może jednego z kolskich marketów.

Mieszkańców wymienionych ulic oraz ul. Garncarskiej zachęcamy do przeanalizowania możliwości przyłączenia się do cieplika i już teraz zaznajomienia się z kosztami inwestycji.

– Cieszy mnie kierunek rozwoju spółki powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski – Mieszkańcy powinni mieć możliwość przyłączenia się do miejskiej sieci. Teraz otwierają się perspektywy dla naszej Płaszczyzny. Zachęcam do wnioskowania do MZEC o przyłącze. W tym celu trzeba się zwrócić do działu technicznego przy ul. Przesmyk. Spotkacie się tam państwo z dużą życzliwością i profesjonalną pomocą.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
cheap flights
3 lat temu

WOW just what I was searching for. Came here by searching for cheap flights cheap flights 32hvAj4

www.princetonmedical.net

I think this is among the most vital information for me.
And i’m glad reading your article. But wanna remark on few
general things, The website style is ideal, the articles is really great :
D. Good job, cheers

http://tinyurl.com
4 lat temu

Link exchange is nothing else except it is just placing
the other person’s weblog link on your page at proper place
and other person will also do same in favor of
you.

day g
4 lat temu

Hi there to all, it’s truly a nice for me to visit this website, it contains precious Information.

skajek
skajek
5 lat temu

Witam
A co z Starym Miastem?
Pan Burmistrz użył słowa „nasza płaszczyzna” a Stare Miasto to już nie nasze? Tu jest potrzebne ogrzewanie aby bylo czyste powietrze.
Najlepiej dla Was byłoby zburzyć 2 mosty i zrobić z”wyspy”
no powiedzmy Alkatraz…….

Motomyszy z Marsa
Motomyszy z Marsa
5 lat temu

Jest to z pewnością zasługa nowego prezesa!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

BRAWO !!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526