Mija czwarty dzień strajku nauczycieli, a kolejny egzamin przebiegł prawidłowo

Autor: kurier-kolski.pl | 11.04.2019

Trwa strajk nauczycieli. Tymczasem dziś o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej i matematyki. To druga część egzaminu gimnazjalnego. W kolskich gimnazjach egzamin przebiegł prawidłowo. Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński pozyskał informacje o czwartym dniu strajku.

 

W Przedszkolu Miejskim nr 1 do strajku przystąpiło 12 nauczycieli i pracowników (na godz. 12.00 przychodzi do pracy 6 nauczycieli, którzy mogą przystąpić do strajku), prace podjęło 19 nauczycieli i pracowników, w placówce przebywa 10 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 3 strajkuje 1 nauczyciel, nie strajkuje 5 nauczycieli i dyrektor (2 osoby przebywają na zwolnieniu lekarskim i 3 osoby rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach) i 11 pracowników (1 na zwolnieniu lekarskim), którzy zapewniają opiekę 36 dzieciom.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 dyrektor i 6 nauczycieli podjęło pracę (tj. 9 osób, 2 osoby przychodzą na popołudniowa zmianę, 1 osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). Pracują także pracownicy administracji i obsługi – 12 osób (jedna osoba przebywa na zwolnieniu lekarskim). W placówce przebywa 54 dzieci.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 strajkuje 5 nauczycieli, 4 pomoce nauczyciela  i 1 pracownik fizyczny. Pracę podjęli: 2 pomoce nauczyciela, 3 pracownicy kuchni i 1 pracownik administracji (2 nauczycielki i pracownik przebywają na świadczeniu chorobowym, 1 nauczycielka jest na urlopie wypoczynkowym). W przedszkolu przebywa 17 dzieci.

W Szkole Podstawowej nr 1 strajkuje 51 nauczycieli, 11 przebywa na zwolnieniu lekarskim, 12 podjęło pracę. 14 pracowników administracji i obsługi nie strajkuje. W szkole przebywa 4 uczniów.

W Szkole Podstawowej nr 2 strajkuje 36 nauczycieli, nie strajkuje 6 nauczycieli (łącznie z p.o. dyrektora i wicedyrektorem). Na zwolnieniu lekarskim/urlopie przebywa 4 nauczycieli. Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników administracji i obsługi. W zajęciach uczestniczy 51 uczniów (w tym 8 dzieci na zajęciach opiekuńczych, i 43 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego).

W Szkole Podstawowej nr 3 na 62 zatrudnionych nauczycieli 2 osoby przebywają na urlopie (macierzyńskim lub dla poratowania zdrowia), 4 na zwolnieniu lekarskim, 9 osób rozpoczęło zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej, 4 osoby przebywają w swoich macierzystych placówkach a 39 osób uczestniczy w strajku. Na 12 zatrudnionych pracowników administracji i obsługi, 11 osób przystąpiło do pracy a 1 osoba bierze udział w strajku. W świetlicy szkolnej przebywa 14 uczniów.

Do Szkoły Podstawowej nr 4 do szkoły nie przyszedł żaden uczeń, 3 nauczycieli nie strajkuje, strajkuje 12 nauczycieli, 1 przebywa na zwolnieniu lekarskim. Pracę podjęło 4 pracowników administracji i obsługi.

W Szkole Podstawowej nr 5 strajkuje 44 nauczycieli (3 osoby przebywają na urlopach na poratowanie zdrowia, jedna osoba przebywa na urlopie wypoczynkowym, 3 na L4). Do strajku nie przystąpiło 13 pracowników obsługi (1 osoba przebywa na L4).

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Skutki strajków bywają różne!

Lok
Lok
5 lat temu

Strajkowac do skutku

Kobra
Kobra
5 lat temu

Ja nie rozumiem,nauczyciele zarabiają ok 5 000 zł (patrz oświadczenia majątkowe radnych Koła), pracownik na produkcji ma ok 3 000 brutto,jak rozmawiam z emerytami ,to ledwo 2 500zl maja i musza żyć.Z jakiej okazji rząd chce im dać jeszcze po 700 zł do tak wysokich pensji?

olala
olala
5 lat temu

jaki życzliwy człowiek, Polak, chrześcijanin zapewne, rozumie potrzeby innych. Pozdrawiam Panie Tomaszu.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Nie strajkuję !!!

Tomasz. T
Tomasz. T
5 lat temu

Jesteście żałośni nauczyciele w tym Kole. Bez komentarza do roboty jeszcze bym wam zabrał z tej wypłaty nawet się zjednoczyć niepotraficie żenada!!!!!!! Niech was rząd załatwi na cacy

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526