Kościelecki komendant gminny Marek Straszewski odebrał podziękowania od zaprzyjaźnionej jednostki OSP Janiszew

Autor: kurier-kolski.pl | 08.04.2019

Strażacy-ochotnicy nie tylko chronią nas i bronią, ale często też rywalizują. Całe szczęście jedynie sportowo. Ważniejsze jest jednak, że również wzajemnie się wspierają i zawsze mogą na siebie wzajemnie liczyć. To jedna wielka strażacka rodzina. Potwierdzeniem tych słów może być miły akcent podczas Walnego Zebrania mistrzowskiej jednostki OSP Janiszew (gm. Brudzew), gdy Komendant Gminny kościeleckiej OSP Marek Straszewski otrzymał podziękowania za życzliwość i pomoc. Stosowny adres wręczył mu Wiceprezes jednostki Władysław Karski, równocześnie Wicestarosta Turecki.

 

Druh Marek Straszewski od lat jest Komendantem Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kościelcu. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i pomocny. Także dla innych jednostek OSP, dla wszystkich strażaków, i nie tylko. Każdy, kto go zna, może to potwierdzić. Dlatego nie jest dziwne, że przez innych jest to zauważane i doceniane.

Takim dobrym momentem na podziękowanie komendantowi Straszewskiemu było walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewie (gm. Brudzew, Powiat Turecki). W okazałej, obszernej nowej remizie, jaką może poszczycić się ta mistrzowska jednostka, w obecności całej miejscowej społeczności strażackiej i władz gminy, odebrał z rąk Prezesa Władysława Karskiego podziękowania. A gdy już wychodził z zebrania był żegnany nie tylko z wielkimi honorami, ale również z muzycznymi fanfarami.

Oprac.: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526