Dziś 10 kwietnia – dziewiąta rocznica tragicznej katastrofy smoleńskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 10.04.2019

10 kwietnia 2010 roku miała miejsce katastrofa polskiego Tu-154 w Smoleńsku. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Wśród ofiar byli ludzie wielu wyznań i reprezentujący wiele opcji politycznych. Dziś mieszkańcy Koła uczczą ich pamięć uczestnictwem we Mszy św. o g. 17:00 w Parafii św. Bogumiła. Zachęcamy do wzięcia udziału w nabożeństwie, złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy pod obeliskiem smoleńskim.

 

Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z osób obecnych na pokładzie.

W dniu 10 kwietnia o godz. 17.00 w kościele na os. Płaszczyzna odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar pod Smoleńskiem na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim, a bezpośrednio po Mszy św. nastąpi złożenie wiązanek pod obeliskiem przy krzyżu misyjnym.  Do wspólnego oddania hołdu i uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej zachęcają: Proboszcz Parafii ks. Piotr Pawlak, Starosta Kolski Robert Kropidłowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole zaprasza także dziś, 10 kwietnia, na godz. 19.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji naszej Ojczyzny, ofiar katastrofy smoleńskiej oraz ich rodzin.

Źródło: UM w Kole i Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526