W tym roku padł rekord ilości uczestników biegu Tropem Wilczym

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2019

Z roku na rok liczba uczestników biegu Tropem Wilczym rośnie. W niedzielnym biegu 3 marca 2019 roku wzięło udział 186 zawodników i zawodniczek. Punktualnie o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole po raz trzeci w naszym mieście, a siódmy w Polsce wystartował Bieg Tropem Wilczym. Ideą biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia an­tykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. 

 

W tym roku w cyklu tych biegów udział wzięło ponad  350 miast i wystartowało około 75.000 tys. zawodników. Organizatorami  biegu byli Fundacja Wolność i Demokracja, Urząd Miejski w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole i Stowarzyszenie „Kolscy Patrioci”. Współorganizatorami Ochotnicza Straż Pożarna w Kole nad Wartą, PCK Zarząd Rejonowy w Kole, 4 Drużyna Starszoharcerska przy Szkole Podstawowej w Łubiance i Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość” w Kole. Sponsorem głównym firma AMB Technic, natomiast patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski. Podobnie jak w roku 2018 w naszym mieście odbyły się biegi na dwóch dystansach. Bieg na dystansie 1963 m  symbolizujący datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Był to dystans rodzinny, dla osób bez specjalnego przy­gotowania biegowego.

W kategorii kobiet na wspomnianym wyżej dystansie na najwyższym stopniu podium, stanęła Michalina Walczak-Pecyna. Drugie miejsce zajęła Dominika Walczak, a trzecie – Małgorzata Nowacka. Wśród mężczyzn jako pierwszy na mecie zameldował się Dominik Torzewski. Tuż za nim przybiegli Konrad Nitecki i Jakub Olczak.

Drugi dystans to bieg na 5 km. Na tym dystansie klasyfikacja przedstawiała się następująco. W kategorii kobiet najszybciej odcinek ten pokonała Justyna Wałowska, a za nią linię mety przekroczyły Daria Wieczorek i Monika Wojciechowska. W grupie mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Sawicki, przed Dominikiem Urbaniakiem i Jackiem Rusinem.
Organizatorzy zapewnili dodatkowe nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Byli to 3,5-letni Rafał Kujawski oraz Wojciech Raczak.

Były również wyróżnienia specjalne, które otrzymali biegacze za najciekawszy strój nawiązujący do tematyki biegu. Wyróżnieni zawodnicy to Izabela Koralewska, Michał Grabowicz i Przemysław Bukowicki.

Wyróżnienia, dyplomy, statuetki i nagrody wręczali: Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Z-ca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński, Prezes Stowarzyszenia „ Kolscy Patrioci” Sławomir Grabowicz, Dyrektor PiMBP w Kole Aleksandra Kowalska i Dyrektor MTC w Kole Tomasz Nuszkiewicz.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy z koszulką na której widniał portret Władysława Siły Nowickiego bohatera biegu w Kole i pamiątkowy medal. Po biegu organizatorzy przygotowali ciepłą herbatę i kiełbasę, którą można było upiec na przygotowanym ognisku.

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a przede wszystkim w duchu patriotycznym. Pełne wyniki na stronie www.mosir.kolo.pl w zakładce Tropem Wilczym.

Źródło: MOSiR Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Bursztyn
Bursztyn
5 lat temu

Brawo

Bursztyn
Bursztyn
5 lat temu

Co z tego że rekord?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526