Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” w Starostwie Kolskim

Autor: kurier-kolski.pl | 18.03.2019

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kole, odbyła się zorganizowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Kole debata społeczna. W debacie pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” oprócz funkcjonariuszy udział wzięli także samorządowcy oraz – oczywiście najważniejsi uczestnicy i jednocześnie adresaci spotkania – mieszkańcy miasta Koła.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, Komendant Powiatowy Policji w Kole zorganizował kolejną debatę dla mieszkańców powiatu kolskiego, poświęconą ich bezpieczeństwu. Spotkanie odbyło się pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” i miało na celu diagnozowanie i określenie potrzeb związanych z dostrzeganymi przez społeczność powiatu kolskiego zagrożeniami bezpieczeństwa, które wymagają podjęcia działań przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Debatę rozpoczął Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kole podinsp. Jacek Brzęcki. Następnie korzystając z prezentacji multimedialnej, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Michał Bryl, przedstawił analizę dokuczliwych społecznie zdarzeń oraz efektywność działań Komendy Powiatowej Policji w Kole w zakresie ich zwalczania. Obszernie scharakteryzował również zakres przedsięwzięć profilaktycznych podejmowanych przez tutejszych policjantów. Wskazał, iż działania te mają na celu zapobieganie przestępczości oraz jednoznacznie wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego. Przy tej okazji przedstawiono podstawowe obowiązki służby dzielnicowego, omówiono zadania zawarte w programie „Dzielnicowy bliżej nas”. Naczelnik przybliżył uczestnikom funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja komenda”, a także „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Najważniejszym punktem spotkania była dyskusja związana z wnioskami, uwagami obecnych i propozycjami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego w konkretnych obszarach. Uczestnicy debaty poruszali głównie sprawy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapewniono, że każdy zgłoszony problem będzie szczegółowo rozpatrzony. Ponadto wszyscy zebrani wypełnili ankiety, w których mogli ocenić jakość debaty oraz zasugerować formy i metody jej ulepszenia.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ze szpitala psychiatrycznego. w. Świecki. Częściowo również z policyjnych wytworni. suszu tytoniowego i środków. odurzających jak np w Kole na ul Garncarskiej 33. Z Konina ul Wyszyńskiego. Koszalin ul. Wojska Polskiego Wystarczy???????Zakapiorze.

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
5 lat temu

Z jakiego szpitala pozdrawiasz?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Komendanci Brył. Ty najlepiej znasz stopień. bezpieczeństwa. w Mieście Kole. Szczególnie na Garncarskiej 33 Wzór Suer Dzielnicowego. to Pań. Zająć. Pozdrawiam Bezpieczeństwa. Mieszkanka.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526