Czy król Kazimierz Wielki przyjedzie do Koła?

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2019

Możliwe, że Koło odwiedzi aktor, który w „Koronie królów” – barwnej kostiumowej opowieści o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – wciela się w rolę Kazimierza Wielkiego. O to zabiega Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” oraz Stowarzyszenie „Autyzm i My”. Promowanie kolskich zabytków to promowanie Koła, a wszelkim takim inicjatywom sprzyja kolski burmistrz dr Krzysztof Witkowski, któremu jako historykowi bliskie są historia, tradycja i zabytki miasta Koła.

 

Stowarzyszenia, współpracując z rozmaitymi środowiskami, nawiązały kontakt z grupą aktorów związanych z popularnym serialem „Korona królów”. Artystów zainteresowało nasze miasto, a najbardziej, że mamy powody zwać je królewskim. Możliwe, że w przyszłości, w ramach dalszej współpracy, uda się zaprosić aktorów do Koła i sprawić tym przyjemność kolskim fanom serialu.

Jednak ważniejszą stroną jest promocja miasta z wykorzystaniem naszej chlubnej przeszłości. Kazimierz Wielki jest patronem kolskiego Liceum Ogólnokształcącego, które dba o propagowanie wiedzy o wybitnym władcy. Zatem mając w pamięci naszą przeszłość i jej ślad w postaci ruin zamku, można wykorzystać te atuty w promocji miasta na zewnątrz.

Prawdopodobnie w niedługim czasie w obrębie ruin zamku rozpoczną się badania archeologiczne, które sfinansować ma Wojewódzki Konserwator Zabytków, a które to badania są wstępem do konserwacji ruin zamku. Oby był to dopiero początek wykorzystania zabytku do skutecznej promocji miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

@Git
O czym ty człowieku piszesz zastanów się panie frezer brałeś coś ?

Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Brawo za tak wspaniały pomysł

heniek
heniek
4 lat temu

Koniecznie niech przyjedzie z Prezesem Kurskim.

Mleczarz
Mleczarz
4 lat temu

Brawo Burmistrz! Uważam że bardzo dobrze iż objął tą akcję swoim patronatem. Co do Króla Kazimierza Wielkiego to był on najlepszym z naszych monarchów, w Europie troche niedoceniony. A szkoda.

Git
Git
4 lat temu

Super sprawa teraz trzeba się zapytać jakie podwaliny ma miasto koło bo przez poprzednie 4 lata Pan Burmistrz wiemy co mówił
Lekcja historii się przyda pewnym (mieszkancom)

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526