11 marca – odbierz EKUZ w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 11.03.2019

Wielkopolski OW NFZ uruchamia kolejny jednodniowy Mobilny Punkt Obsługi Świadczeniobiorców, w którym wydaje karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). W poniedziałek, 11 marca br., w Starostwie Powiatowym w Kole przy ul. Sienkiewicza 21-23, w godz. 9.00-15.00, pracownicy Funduszu będą wydawać Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Wniosek o wydanie EKUZ można wypełnić na miejscu. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dowodem tożsamości (i ew. pełnomocnictwami) do złożenia wniosku/odbioru karty w imieniu innych osób. Każdy uczeń, student lub uczestnik studiów doktoranckich zgłoszony do ubezpieczenia jako członek rodziny po ukończeniu 18 roku życia – musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta, lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

Przypominamy też, aby sprawdzać ważność posiadanej karty EKUZ, zanim udamy się po nową. Często zdarza się, że osoby posiadające ważną kartę, która ”wystarczy” na najbliższy i nieco późniejszy wyjazd wnioskują o wydanie nowej – co wydłuża czas otrzymania karty, ponieważ aktualną trzeba najpierw unieważnić.

Gdzie sprawdzić ważność karty? W dolnym, prawym rogu. Po ostatniej nowelizacji przepisów w listopadzie 2018 roku – wielu osobom, np. zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, czy prowadzącym działalność gospodarczą, karta wydawana jest na okres półtora roku, a np. emerytom, tak jak do tej pory – na 5 lat. Termin ważności EKUZ zależy od rodzaju tytułu do ubezpieczenia.

WAŻNE SZCZEGÓŁY o EKUZ:

http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-wyrobic-karte-ekuz/

Źródło: OW NFZ Poznań

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovooeinloggen.com
2 lat temu

lovoo chat limit cherry likes lovoo http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tider , tinder date
http://tinderentrar.com/

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

mrIR

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526