Spotkanie autorskie z Władysławem Zieleśkiewiczem w PiMBP w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 13.02.2019

W pierwszy piątek lutego br., w Czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole,  odbyło się spotkanie promujące książkę Władysława Zieleśkiewicza „100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018”.

 

Władysław Zieleśkiewicz (ur. 9 lutego 1951 r. w Grzegorzewie) jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (1975). Przez wiele lat związany  był ze spółdzielczością, przez dekadę z bankowością, później  jako pracownik samorządowy ze  Starostwem w Kole (od niedawna na emeryturze). Był wieloletnim działaczem społecznym i animatorem kultury.

Jest autorem publikacji: „Gwiazdy zimowych aren” (1992), „Encyklopedia sportów zimowych” (2002), „Historia polskiego hokeja na lodzie” (2006) „90…”  i „95 lat polskiej piłki ręcznej” (2008, 2013) oraz „Polska siatkówka w liczbach” (2010).  Od roku 2010 współpracuje z miesięcznikiem „Handball Polska”, jest autorem ponad 80 artykułów w cyklu „Na kartach historii” oraz  kilku opracowań o charakterze lokalnym, w tym „Kroniki 70 – lecia LZS i KS Orzeł Grzegorzew” (2018).

O publikacji. Opracowanie „100 lat polskiej piłki ręcznej 1918-2018” jest zbiorem informacji o jej początkach i rozwoju. Przedstawia historię zmagań o mistrzostwo kraju w drużynach siedmio- jedenastoosobowych oraz w odmianie plażowej i   popularnej  kiedyś hazenie. Ważne miejsce zajmują osiągnięcia Polski na arenie międzynarodowej, zarówno te znaczone medalami dużych jak  i mniejszych rangą imprez. Integralną częścią publikacji są informacje o najważniejszych wydarzeniach z działalności ZPRP. W stosunku do wydania wcześniejszego  wiele wątków zostało wzbogaconych bądź rozwiniętych, pojawiły się  też nowe nazwiska oraz  treści opisujące mniej znane fakty. Najwięcej zmian, uzupełnień i aktualizacji dotyczy udziału naszych drużyn narodowych w Igrzyskach Olimpijskich, Ministrostwach Świata i Europy oraz meczów międzypaństwowych reprezentacji kobiet i mężczyzn.

Książnica kolska dzięki Władysławowi Zieleśkiewiczowi, który kronikarską pasję sportową odkrył już jako 12 – latek,  wzbogaciła dotychczas posiadane w zbiorach publikacje autora o numery „Handball Polska” oraz „Kronikę 70-lecia Ludowego Zespołu Sportowego i KS Orzeł Grzegorzew”.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

how to use tinder , tinder website
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder dating app , tinder online
tinder login

Javiereralm
3 lat temu

tinder online , browse tinder for free
tinder online

Myronevita
3 lat temu

good free dating sites
personal ads free

cheap flights
3 lat temu

If some one desires expert view concerning blogging and site-building after that i advise him/her to go to see this
blog, Keep up the pleasant work. yynxznuh cheap flights

best web hosting company

I get pleasure from, lead to I found just
what I was having a look for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt!
God Bless you man. Have a great day. Bye

g https://tinyurl.com/rsacwgxy

Peculiar article, totally what I wanted to find.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526