Organizacyjne zmiany w Dziennym Domu Senior+ w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 05.02.2019

Starsi kolanie korzystający z oferty Dziennego Domu Senior+ w Kole „wyjdą do ludzi”, jak zapewnia obecna „szefowa” placówki, co oznacza, że szersza oferta programowa pozwoli uczestnikom jeszcze efektywniej wykorzystać czas pobytu w ośrodku. Od dnia 1 lutego Dzienny Dom Senior+ w Kole znalazł się w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole, a dyrektor planuje usprawnić jego funkcjonowanie.

 

Włączenie Domu Seniora w struktury MOPS to nie tylko zabieg formalny, bowiem dyrektor i pracownicy ośrodka odpowiedzialni od dnia 1 lutego za funkcjonowanie placówki jako priorytety wskazują: wyłonienie i zatrudnienie fizjoterapeuty (początkowo  wymiarze 6 godz. tygodniowo), zatrudnienie terapeuty zajęciowego, rozszerzenie oferty placówki poprzez zwiększenie ilości zajęć edukacyjnych, kulturalno-oświatowych, aktywności ruchowej, sportowo-rekreacyjnych, aktywizujących społecznie, terapii zajęciowej.

– Seniorzy „wyjdą do ludzi” – powiedziała dyrektor MOPS Urszula Karolczak – Mam tu oczywiście na myśli jak najszerszą współpracę z innymi placówkami funkcjonującymi w Kole i nie tylko, planujemy wyjazdy grupy seniorów do innych miejscowości, nawiążemy współpracę m.in. z kolskim domem kultury, muzeum, biblioteką, organizacjami i stowarzyszeniami, klubami seniorów, szkołami i przedszkolami oraz innym domami seniora funkcjonującymi w naszym powiecie. Chcemy osiągnąć pełne wykorzystanie miejsc w placówce i przyciągnąć nowych uczestników jak najszerszą ofertą.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526