Nazywam się Miliard – wkrótce kolejna akcja w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 02.02.2019

Do udziału już dziś zaprasza Adrianna Brzoska, koordynatorka akcji w Kole. Każdego roku przedsięwzięcie jest manifestem przeciwko przemocy wobec kobiet. W 2019 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne. Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając że  seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała, albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić?

 

Elementem wspólnym akcji na całym świecie jest taniec, którego wykonanie jest formą protestu, oznaką solidarności, zjednoczenia się podczas wspólnego działania oraz symbolem, ponieważ podczas tańca kobieta sama może „rządzić” swoim ciałem. W Kole akcja odbędzie się 14 lutego, o godz. 15.30, na placu przed Ratuszem Miejskim. Podczas akcji dyżur pełnić będzie specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy, która poprowadzi też wykład pt. „Zrozumieć przemoc” oraz radca prawny z wykładem „Przemoc w świetle prawa”.

Przewidziany jest również pokaz samoobrony. Próby do tańca, odbywają się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole w następujących terminach: 26. 01 o godzinie 13.00, 3.02 o godzinie 10.00, 10.02 o godzinie 10.00. W naszej akcji może wziąć udział każdy bez względy na wiek, płeć. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Koordynatorką akcji w Polsce jest fundacja Feminoteka we współpracy z Antyprzemocową Siecią Kobiet

Więcej informacji:
http://feminoteka.pl/tylko-tak-oznacza-zgode-nazywam-sie-miliard-one-billion-rising-poland-2019

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panowie!
Dla własnego bezpieczeństwa i uniknięcia ewentualnych oskarżeń (często nieprawdziwych) pomyślcie nad treningami ręcznymi!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526