Na kolskim dworcu PKP praca wre!

Autor: kurier-kolski.pl | 11.02.2019

Czy mróz, czy deszcz, czy śnieżyca, nie ustają prace przy modernizacji kolskiego dworca kolejowego. Zakres prowadzonych prac jest ogromny, więc mimo tego zaangażowania, do końca inwestycji jeszcze poczekamy kilka miesięcy. Zadaszane są już wiaty peronowe, tunel podziemny nabiera kształtu, a na samych peronach zostały już zamontowane tabliczki z nazwą naszego miasta. Jednym słowem – PKP robi wszystko, byśmy byli dumni z dworca w Kole.

 

 

12 odpowiedzi do wpisu

 1. czytelnikkk

  Nie do końca wierzę w te kilka miesięcy, owszem, tory pewnie będą zrobione tak aby można już jechać pociągiem, ale wystarczy popatrzeć na dworzec w Koninie, w jakim jest stanie, w tamtejsze przejście podziemne itp, aby nie robić sobie nadziei, że wszystkie prace zakończą się już w czerwcu czy lipcu.

 2. Obserwator

  Czekać tylko na wandali, których w pobliżu nie brakuje.

 3. grzesz

  Czy ktoś może określić szybkość pociągu pośpiesznego przejeżdżającego przez Koło bez postoju na dworcu ? Pierwotnie w planach podobno było ścinanie zakrętu przy ul. Włocławskiej, żeby pociągi nie musiały zwalniać.

 4. bm.

  Panie Redaktorze,
  mała uwaga, praca wre, nie wrze.

  🙂

  • kurier-kolski.pl

   Racja. Pisane na szybko, to tak potem wychodzi. Dziękuję za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam

 5. Nieufna

  A co z udogodnieniami dla niepełnosprawnych? Przewidziana jest winda?

  • kurier-kolski.pl

   Winda ma być! 🙂

 6. Lol

  Bałagan, bałagan robią te firmy proszę zobaczyć ul Przesmyku rozjechana droga nad torami, dokoła stacji asfalt brudny. I jakoś służby nic nie robią z tym stanem rzeczy. Ciekaw jestem kto to posprząta i przywróci stan rzeczy.

 7. katoliczka

  Lol,gdzie drwa rabią tam wióry lecą.Jak cos się robi to musi być bałagan A potem sprząta sie po zakończeniu wszystkich robót.

 8. WL

  Kotoliczka- powiedz to ludziom którzy wynajmują od PKP teren pod wynajem garaży. Przez rozjedzoną drogę nie maga dojechać do garażu a nawet otworzyć do niego drzwi. Droga powinna być utwardzona przez wykonawce tak żeby nie uprzykrzać życia innym !!!
  Pytanie do redakcji, planowanie przywrócenia ruchu na stacji Koło to naprawdę czerwiec?

  • kurier-kolski.pl

   Tak było w planach. Nie wiem na ten moment czy dotrzymają terminu, ale sądzę, że tak, skoro nie ma żadnych komunikatów o opóźnieniu. Mam nadzieję, że skończą na czas. Prace idą naprawdę non stop, aż miło patrzeć. Pozdrawiam

 9. Anonim

  „Prace idą naprawdę non stop, aż miło patrzeć.”

  Pójdę dziś to zobaczyć.
  Mam wielki szacunek dla pracy i też lubię sobie popatrzeć jak inni pracują!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526