Życzenia noworoczne i miłe akcenty oraz Medal od Premiera RP dla Pani Zdzisławy Rzepki na Sesji Rady Powiatu Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2019

W części uroczystej sesji Rady Powiatu Kolskiego życzenia noworoczne radnym, obecnym na sali gościom i wszystkim mieszkańcom Powiatu Kolskiego złożyli Przewodniczący Rady Marek Świątek i Starosta Kolski Robert Kropidłowski. Miała też miejsce miła uroczystość wręczenia przez posła Leszka Galembę zasłużonej kolskiej kombatantce Pani Zdzisławie Rzepce Medalu 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadanego jej przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który odebrała w imieniu wiekowej Kolanki jej córka Elżbieta Zagalska. Drugim sympatycznym akcentem było oficjalne przedstawienie przez Starostę Kolskiego nowego Komendanta Powiatowego PSP w Kole bryg. Krzysztofa Żurawika, a na koniec Starosta Robert Kropidłowski wraz z Wicestarostą Sylwestrem Chęcińskim wręczyli ks. kan. Józefowi Wronkiewiczowi drewnianą figurę św. Floriana w imieniu wszystkich strażaków naszego powiatu i Zarządu Powiatowego ZOSP, na czele z nieobecnym na sesji jego prezesem Wieńczysławem Oblizajkiem.

Poseł na Sejm RP Leszek Galemba poinformował, że Pani Zdzisława Rzepka jest kombatantką zasłużoną dla Polski i naszego regionu – członkinią Szarych Szeregów, pseudonim „Wiesia”. Jej zgrupowanie wchodziło w skład batalionu „Zośka”, pododdział „Miotły”. Brała udział w Powstaniu Warszawskim jako sanitariuszka i łączniczka. Uniknęła niewoli, a po wojnie wróciła do rodzinnego Koła. Odznaczenie w imieniu Pani Zdzisławy Rzepki odebrała córka Elżbieta Zagalska.

Podczas uroczystości list gratulacyjny z okazji powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole z rąk Starosty odebrał bryg. Krzysztof Żurawik.

Życzenia dla wszystkich zebranych przekazali również ks. kanonik Józef Wronkiewicz, który jednocześnie odebrał statuetkę jako podziękowanie za pomoc w organizacji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka, oraz przewodniczący Wielkopolskiej Izby Rolniczej Oddział w Kole Michał Wróblewski.

Zaproszeni goście mogli wysłuchać części artystycznej w wykonaniu Chóru Farnego LUTNIA im. Stanisława Moniuszki w Kole pod kierunkiem Jana Kordylewskiego. Wspólnie też zaśpiewali jedną z kolęd.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kole – Biuro Rady i Zarządu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo app verbindungsfehler

lovoo login geht nicht mehr lovoo berlin http://lovooeinloggen.com/

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526