Zatrzymali włamywaczy do 20 plebani, w tym 2 na terenie Powiatu Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 02.01.2019

Dzięki współpracy kolskich policjantów z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej w Kaliszu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 46 i 48 lat, podejrzewanych o serię kradzieży z włamaniem do plebani, w tym także na terenie naszego powiatu. Przestępczy duet działał na terenie kilku województw. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty. Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

W lutym i czerwcu tego roku, dwukrotnie doszło do kradzieży z włamaniem do jednej z plebanii na terenie gminy Kłodawa. Złodzieje wyłamując zamki w drzwiach dostawali się do wnętrza, skąd zabierali pieniądze. Pracujący nad tą sprawą policjanci podejrzewali, że sprawcy włamania mogą mieć na swoim koncie podobne przestępstwa. Nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z innych jednostek, między innymi z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wspólne działania policjantów z obu jednostek przyczyniły się do wytypowania sprawców włamania. Okazało się, że to dwaj mężczyźni w wieku 46 i 48 lat. Podejrzewani zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w listopadzie br. podczas próby włamania do jednej z parafii na terenie powiatu ostrowskiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Policjanci złożyli w Prokuraturze Rejonowej w Kaliszu wniosek o wystąpienie do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 24 listopada br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Mężczyźni trafili do aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi im 10 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy nie wykluczają, że 46 i 48-latek mogą być odpowiedzialni za podobne włamania terenie kilku województw. Nie wykluczone, że już wkrótce obaj usłyszą kolejne zarzuty. Łącznie mogą mieć na swoim koncie blisko 20 tego typu przestępstw.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526