Nie żyje były wieloletni Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek! Powiat w żałobie

Autor: kurier-kolski.pl | 10.01.2019

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że nie żyje wieloletni Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek. Dziś w godzinach popołudniowych znaleziono go w rodzinnym domu w Dobrowie. Nie znamy przyczyny śmierci. Wszystko wskazuje na to, że były Starosta odszedł prawdopodobnie w nocy lub wcześnie rano. Po południu znalazła go rodzina. Dziś miał być na Mszy św. za niedawno zmarłą żonę. Nie zdążył… Msza żałobna i pogrzeb w sobotę 12 stycznia o g. 11.00 na Cm. Parafialnym w Dobrowie.

Wieńczysław Oblizajek był Starostą od początku istnienia Powiatu Kolskiego po ostatniej reformie, a więc ponad 20 lat. Zawsze uśmiechnięty, spokojny i wesoły. Dał się lubić i był lubiany. Mieszkańcom miasta Koła i naszego rejonu znany był jako człowiek życzliwy, niekonfliktowy i bezpośredni, a Powiat Kolski zawdzięczał Jemu spokojny i równomierny rozwój. Był oddanym i doświadczonym samorządowcem. Wcześniej przez dłuższy czas był dyrektorem w Miejskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Kole, a także wieloletnim i zasłużonym strażakiem-ochotnikiem, Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Zachowajmy Wieńczysława Oblizajka na zawsze w naszych sercach i w życzliwej pamięci!

Nasza Redakcja składa Rodzinie ś.p. zmarłego Wieńczysława Oblizajka serdeczne wyrazy współczucia.

Msza żałobna i pogrzeb w sobotę 12 stycznia o g. 11.00 na Cm. Parafialnym w Dobrowie.

Fot.: archiwum redakcji

Subskrybuj
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo download pc
3 lat temu

lovoo bilder hochladen lovoo frauen anschreiben vorlage http://lovooeinloggen.com/

tadalafil cialis
3 lat temu

hello guos 9128738517

ZK
ZK
5 lat temu

Stanowczo za wcześnie.

OO
OO
5 lat temu

coś mi się mówi,że koleś”bez ściemy”…to obecny vice…

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Cześć i chwała Winku, pozostaniesz w naszych sercacj

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Cześć i chwała Wink, pozostaniesz w naszych sercacj

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

„Prywatnie członek kochający swoich Najbliższych”. ???

Podwładna/ny
Podwładna/ny
5 lat temu

Cześć pamięci p Oblizajkowi
pracowałam /em z nim wspólpracował
am.Zawsze chętny i pomocny. Gdy w mojej jednostce organizacyjnej były potrzeby wykazywał zrozumienie i chęć pomocy.Prywatnie członek kochający swoich Najbliższych.
Dziękuję za wszystkie lata…

rodzic
rodzic
5 lat temu

Co mają wybory do śmierci człowieka, chorował na pewno długo, nie leczył się , zawał atakuje podstępnie.Przeciez nikt nie jest temu winien, ludzie przestańcie wypisywać głupoty!Wniosek tylko jeden ,nie warto przyspawać się do stołka

Popieram ,,bez ściemy,,
Popieram ,,bez ściemy,,
5 lat temu

Tak jest

koleżanka
koleżanka
5 lat temu

Spoczywaj w pokoju.

Agata Zając Madej
Agata Zając Madej
5 lat temu

Wspaniały człowiek 🙁

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

@Wujek Chłodek

Wystarczy, że Ty tam będziesz, prawda? Jeśli chodzi o mnie, to na gapia nadaję się raczej słabo, a swoje zdanie o zielonej sitwie już przecież wyrazili wyborcy i nieważne nawet, że obecnie też mamy nie lepszą zbieraninę udającą w większości PiS. Zmiana była konieczna. Zresztą… widzimy teraz jak zabójczy bywa pewien tryb życia i że nie da się zbyt łatwo zawojować świata, a do grobu zabierze się jednak niewiele i tylko pamięć zostanie. Warto więc raczej za życia zadbać, żeby była ona dobra.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Poddam Ci pod rozwagę ciekawą i wartą rozważenia myśl.
Ty jedź jutro do Dobrowa na pogrzeb i wszystko co Ci leży na wątrobie powiedz podczas pogrzebowych uroczystości.
Będzie ciekawie a odpowiedzi udzielą Ci na miejscu o wiele więcej i solidniejszych, niż mógłbyś ich uzyskać na tym forum.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Jasne, jasne… Zapytałem ile dobrego zmarły zrobił i co? No… megawiele, w czasach gdy jego partia był rządzącą (koalicyjną) w skali krajowej, wystarał się o drogę w GDDKiA… Toż to ręce opadają. Chodzi o żywych przecież i o to, żeby wiedzieli, że nawet gdy nie są rozliczani, to ludzie widzą. Bo co by było, gdyby nie było i tej drogi? Korki, które się tworzą, to największa „zasługa” PSLowców, którzy wyprzedali PKS nawet nie dbając, by była to jakaś większa galeria, która przyciągnie ludzi, bo po co… Jeśli ktoś więc mówi, że do miasta powiatowego w centrum kraju można jeździć byle jakimi drogami, to IMHO wynika z tego, że chciałby „żeby nie było niczego”, ale starosta był czczony i szanowany jednak bardziej niż Kononowicz.

zibi 22
zibi 22
5 lat temu

Do gostka „BEZ ŚCIEMY”:
Ile trzeba mieć w sobie chamstwa jedynie słusznego i prostactwa aby wypowiadać się w ten sposób. O zmarłych z jakiejkolwiek strony politycznej albo mówi się dobrze albo wcale. Niestety są to podstawy kultury (nawet tej chrześcijańskiej, którą zapewne prezentujesz w każdą niedzielę).
A moderator też wykazuje się typową bezstronnością.

Mieszkaniec Powiatu
Mieszkaniec Powiatu
5 lat temu

Człowiek historia dla Powiatu
Niech spoczywa w pokoju
Wyrazy współczucia dla rodziny

P.S
……niektórzy rąk nie domyją ……., a sumienie jeżeli mają ich……….

Mieszkanka
Mieszkanka
5 lat temu

Wyrazy wspolczucia dla rodziny ,

Git
Git
5 lat temu

Niema ludzi idealnych i bez grzechu więc zostało tylko pomodlić się za św.pamięci Pana Starostę .

zkzk
zkzk
5 lat temu

Wyrazy żalu i współczucia dla Rodziny.

Niueste
Niueste
5 lat temu

Niech spoczywa w pokoju.

Grzegorz Florczyk
Grzegorz Florczyk
5 lat temu

Poznałem Starostę Kolskiego, Wieńczysława Oblizajka w czasie budowy autostrady A2 w latach 2004 – 2006. Pełniłem funkcję Dyrektora Technicznego na tym kontrakcie, stąd wiele kontaktów ze Starostą przerodziło się w dobrą, przyjacielską znajomość. Większość mieszkańców Koła, z pewnością nie wie, ze właśnie Panu Staroście zawdzięcza drogę dojazdowa z węzła autostradowego do miasta.
Jego osobiste starania, umiejętność przekonywania i negocjacji, doprowadziły do tego, że ten kilku kilometrowy odcinek kiepskiej drogi powiatowej został przebudowany w ramach projektu autostradowego, ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Mało kto w ówczesnej Radzie Powiatu wierzył, ze to się uda. Uczestniczyłem w wielu spotkaniach dotyczących tego zadania i wiem na pewno, że ten sukces to zasługa Starosty Wieńczysława Oblizajka.

Zapamiętam Wienia jako energicznego, przyjaznego ludziom i swojemu miastu dobrego człowieka i gospodarza dbającego o wspólne dobro mieszkańców powiatu Kolskiego.

gość
gość
5 lat temu

Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziny!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Niepotrzebnie Ci odpowiedziałem.
Nie myślałem, że jesteś aż tak nietaktowny i niewychowany.
Teraz chcę zaapelować do Redakcji u usunięcie twoich oraz moich odpowiedzi

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Ludzie żyją i umierają – ot, taka prawidłowość świata, ale tutaj to jak kult jednostki prawie wyglądało. Dlatego może warto właśnie teraz mówić wprost, jak to było przez ostatnie 20 lat, a nie jeszcze o jakąś beatyfikację wystąpić. Ludzi, którzy robili tutaj dużo więcej i to dobrego, jakoś nie zawsze się doceniało.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

To nie temat na takie czy inne oceny jakichkolwiek ekip politycznych.
Zmarł człowiek i tego dotyczy artykuł.
Tego człowieka jeszcze nie pochowano.
Wstrzymaj się z tego typu tematami do czasu, kiedy pojawią się w publicznej przestrzeni.
To „niestety”, którego użyłem a które tak uwidoczniłeś dotyczyło Twojego „taktu” i „wrażliwości” na nieszczęście innych.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

@Wujek Chłodek

Skoro mówisz, że „tacy jak ja NIESTETY (…) funkcjonują”, to wypisz tutaj, jeśli mogę prosić, jakieś ze dwa-trzy przykłady działań ekipy Czesławów, które pchnęły cokolwiek do przodu oprócz ich własnych interesów. Czy może myślisz, że obecna sitwa uczciwie to rozliczy?

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Dlaczego miałby nie przetrwać?
Niech czytelnicy przypomną sobie od czasu do czasu, że tacy jak Ty również wśród nas -niestety- funkcjonują.

Bez ściemy
Bez ściemy
5 lat temu

Cóż… niby o zmarłych nie mówi się źle, ale jak widzę ten sypiący się zewsząd cukier, muszę napisać, że IMHO był to człowiek, którego dewizą było „pomóc, na pewno nie pomogę, ale jeżeli mógłbym zaszkodzić, to dlaczego nie?” Ludzie myślący zapamiętają go zapewne jako figuranta dwóch Czesławów, przez którego powiat położony przecież w samym centrum kraju był stagnacyjnym zaściankiem, w którym kwitły różnorakie układziki, układy, nepotyzmy i wojny o kosze. Mimo, że zamiast tradycyjnego RIP napiszę raczej IChMwD, niestety i ta zmiana na fotelu starosty jaką teraz mamy dobra nie jest… A teraz się jeszcze zastanawiam jak długo przetrwa tu ten tekst, ale to jednak test na obiektywność Redakcji.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Nasze kondolencje. Bardzo smutna wiadomość …

Zula
Zula
5 lat temu

Wyrazy współczucia! Nie znałam tego Pana osobiście tylko z widzenia. Miał miła powierzchowność i serdecznie y wyraz twarzy!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

ciekawe jak teraz obecna władza spojrzy w lustro?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Czyli to już druga osoba na sumieniu…… jak tak można było zrobić????

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Na to był stanowczo zbyt wcześnie!
Szczere wyrazy współczucia dla wszystkich Jego bliskich. [*]

Kol. od ur.
Kol. od ur.
5 lat temu

Wyrazy współczucia dla całej rodziny

MINI
MINI
5 lat temu

Moje kondolencje dla Całej Rodziny

maria
maria
5 lat temu

WIENIEK. juz nie slyszysz, odszedles, nie masz klopotow wiecej. Pamietam, kiedy szedles z MZWiK na l sesje po wyborach 20 lat temu. Wstapiles do mnie, do pracy i powiedziales, ze masz propozycje objecia urzedu starosty i ze bardzo sie boisz, czy dasz rade na tym stanowisku. Powiedzialam, ze ufaj swoim silom z Bogiem i ze 4 lata przemina, wrocisz do wodociagow. Dasz rade. Dawales rade prze 20 lat! Twoje szybkie decyzje, nawet w sprawach, ktore ja CI przedstawialam z dnia na dzien zostawaly rozpatrywane zgodnie z prawem i sumieniem – od razu mowie, ze nie dotyczyly mojej osoby, tyko innych. dZIEKUJE CI WIENIEK. Maria

maria
maria
5 lat temu

WIENIEK. juz nie slyszysz, odszedles, nie masz klopotow wiecej. Pamietam, kiedy szedles z MZWiK na l sesje po wyborach 20 lat temu. Wstapiles do mnie, do pracy i powiedziales, ze masz propozycje objecia urzedu starosty i ze bardzo sie boisz, czy dasz rade na tym stanowisku. Powiedzialam, ze ufaj swoim silom z Bogiem i ze 4 lata przemina, wrocisz do wodociagow. Dasz rade. Dawales rade prze 20 lat! Twoje szybkie decyzje, nawet w sprawach, ktore ja CI przedstawialam z dnia na dzien zostawaly rozpatrywane zgodnie z prawem i sumieniem – od razu mowie, ze nie dotyczyly mojej osoby, tyko innych. dZIEKUJE CI WIENIEK. Maria

Elżbieta Streker-Dembińska
Elżbieta Streker-Dembińska
5 lat temu

Żegnaj Wieniu. Niedowierzanie, żal i smutek.

AS
AS
5 lat temu

Współczucie [*]

JOLA
JOLA
5 lat temu

W TAKIM KRÓTKIM CZASIE ŚMIERĆ DWÓCH KOCHAJĄCYCH SIĘ LUDZI

Radny Miejski
Radny Miejski
5 lat temu

Tragedia dla Rodziny strata Wielka dla Powiatu .

Maja
Maja
5 lat temu

Bardzo smutna wiadomość,wyrazy współczucia dla rodziny.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526