WOŚP podliczona! Ostateczna kwota to: 121.324,15 zł. Rekord został pobity!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2019

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Orkiestra zagrała dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych Bawiliśmy się wspaniale podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Okazaliśmy się także wrażliwi i wielkoduszni, ofiarowując na cel wielkoorkiestrowego grania 121 324,15 zł! Ubiegłoroczny rekord (nieco poniżej 100 tys. zł) został pobity!

 

Kończy się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W Kole tradycyjnie odbyła się kwesta uliczna, impreza plenerowa, publiczna licytacja gadżetów, wystrzeliło światełko do nieba, a wielu współorganizatorów przedsięwzięcia przygotowało imprezy towarzyszące. Pomimo niesprzyjającej pogody, tłumy fanów przybyły na koncert gwiazdy wieczoru, a licytowane przedmioty rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Były wielkie emocje!

Pieniądze na tegoroczny cel zbierane były na wiele sposobów. Na ulicach pojawili się kwestujący wolontariusze, podczas koncertu plenerowego prowadzona była licytacja, uczestnicy imprezy rozgrzewali się grochówką strażacką i pysznościami z grilla od lokalnych darczyńców, nabywali owsianki od firmy Kupiec Sp. z o.o. Fani sportu byli uczestnikami lub kibicami kilku dyscyplin sportowych, także dodając „coś” do puszki, a amatorzy hippiki mogli dosiąść koni z przyjaznej stadniny.

O godz. 15.30 ruszyła plenerowa scena. Wystąpiła młodzież ze Studia wokalnego działającego przy MDK w Kole, zespół taneczny „DEBIUT” działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, zespół taneczny „MUZA” działający przy MDK w Kole, zespół taneczny „FRISKA” działający przy Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Fani przybyli na sentymentalny koncert Mafii oraz żywiołowego zespołu Playboys. Niezadowolonych słuchaczy nie było, gdyż artyści wystąpili z dużym zaangażowaniem. Całość zwieńczyło światełko do nieba.

Wiele emocji wywołała licytacja gadżetów. W tym roku przeszło setkę przedmiotów ofiarowaliśmy na cel wielkoorkiestrowego grania. Licytacja była niesamowita! Pełna emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Było zabawnie, a „walka” o najciekawsze gadżety integrowała tłum. Najciekawsza licytacja rozegrała się o piłkę z autografem Marcina Gortata (poszła za 1000 zł), plakat z autografem Jurka Owsiaka (1010 zł), wycieczkę do Sejmu, zwiedzanie Parlamentu i obiad z p. Pauliną Henning-Kloska (2800 zł), wielkie pluszowe serce oraz stanowisko jednodniowego burmistrza (1000 zł) – o które zaciekle i zwycięsko walczył prezes Orkiestry Dętej OSP Koło Jerzy Budka.

Pod szyldem WOŚP odbyły się także: Halowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar WOŚP im. Daniela Gołdyna (Organizator: MOSiR w Kole i Przyjaciele Daniela), Zimowe Mistrzostwa Miasta Koła w Pływaniu (Organizator: Klub Pływacki HURAGAN i MOSiR Koło), happening biegowy „Policz się z cukrzycą” (Organizator: Koło Biega, Stowarzyszenie „Malinowa Mamba”), morsowanie i ognisko (Organizator: Morsy Koło), przejażdżki konne (Organizator: Stadnina koni w Czołowie).

Ze 185 puszek wolontariuszy ze Sztabu Koło datki liczyli przedstawiciele czterech banków: Santander Bank Polska SA, Bank PKO BP SA Oddział 1 w Kole, LBS w Strzałkowie oddział w Kole, Bank BGŻ BNP Paribas Koło.  Zebrane pieniądze w całości trafią do Fundacji Jurka Owsiaka i przeznaczone zostaną na tegoroczny cel wielkoorkiestrowego grania.

Źródło: UM w Kole
Zdjęcia: Olga Głowacka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Radni Powiatu!

Lok
Lok
5 lat temu

Glupoty piszecie nie znacie regulaminu orkiestry na co przeznacza pieniadze .za kolski szpital odpowiada starostwo kolskie zobaczymy co nowi radni zrobia w tym temacie

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

(komentarz usunięty przez Administratora jako niezgodny z regulaminem portalu)

kiks
kiks
5 lat temu

@Anonim tak nie zrobią!! .Nie widziałeś tego filmiku z plasteliny o Owsiku ,do pejsatych pójdą pieniądze.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Należy całą sumę przekazać na szpital w Kole .Owsiak zakończył swoją karierę i możemy mu podziekowac .Impreza zorganizowana za podatki mieszkancow miasta Koła plus do puszek wkładali mieszkańcy Koła więc cala suma w kwocie 121.324,15 zł powinna zostać przeznaczona na szpital w Kole .ps@wujek lepszy rydz niż nic !

PKL
PKL
5 lat temu

Podsumowując, gdyby dalej tak było że wszystkie koszty organizacji imprezy ponosimy samorządy to czy ktoś chce czy nie chce i tak dokłada się do zysków WOŚP

Kobra
Kobra
5 lat temu

@kurier-kolski.plPewnie nic się nie zmieniło,ale nie chciałbym,żeby miasto ,czy starostwo ponosiło koszty,a zyski trafiały do Złotego Melona i innych dziwnych przylepianych spółek. Jeśli tak jest w całej Polsce,to nie jest przesadą zainteresowanie prokuratorskie,bo to jest działanie na szkodę miast ,powiatów,województw itd.To by ginęły nasze podatki roztrwonione przez nieucinanych włodarzy.I wiezienia powinny się zapełnić!!!!

Kobra
Kobra
5 lat temu

Wiele osób podejrzewa ,ze to całe zbieranie datków przez WOŚP,to wielka lipa i krętactwo ludzi angażujących się w ta imprezę.Redaktor dowiedział sie ,ze koszty przewyższają zyski.Wiec pytanie kto płacił w Kole koszty,a do kogo poszły zyski ?Bo tu pachnie prokuratorem dla niektórych ludzi…

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~kurier-kolski.pl

Jak wygląda zadłużenie szpitala w liczbach bezwzględnych?
Każde 100 zł też oczywiście może zmniejszyć zadłużenie o … 100 zł.
Z pieniędzy WOŚP nie można jednak spłacać zadłużenia i ja to rozumiem.
Rozumiem również, że zadłużonej placówki na wiele nie jest stać, jednak takie przekazanie takich środków (gdyby było nawet możliwe) to -pozostanę przy swoim zdaniu- nic nie znacząca kwota.
Może by jednak warto zorganizować jakąś lokalną akcję, z której środki pomogły by kolskiemu szpitalowi?
Nie musiała by to być akcja jednorazowa.

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Anonim

Ja mam pytać?
Przecież to Ty sugerujesz przekazanie zebranych pieniędzy szpitalowi w Kole.
A tak serio, to taka kwota w stosunku do potrzeb każdej takiej placówki to niewiele lub nic nie znaczące środki.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

@wujek zapytaj się lekarzy w szpitalu oni udzielą ci konkretnej odpowiedzi .Lekarze powinni decydować co jest potrzebne a nie WOŚP .

Lok
Lok
5 lat temu

Redaktorze glupoty opowiadasz

Lok
Lok
5 lat temu

Pisiory nie Lubia orkiestry bo tak uwaza maly kunus

Lok
Lok
5 lat temu

Niech pan panie redaktorze nie pokazuje swej orientacji politycznej

Lok
Lok
5 lat temu

Panie redaktorze liczy sie zaangarzowanie mlodzierzy w to Swieto nie jest pan wielkim zwolennikiem ten uroczystosci Jak pan tak pisze

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Anonim

Możesz wskazać na jaki cel miałby przeznaczyć nasz szpital tak powalające swym ogromem środki?

PKL
PKL
5 lat temu

Ile Miasto wydalo pieniędzy w tym roku na zorganizowanie orkiestry? Są jakieś dane na ten temat?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Zebrane fundusze powinny być przekazane do szpitala w Kole .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526