W poniedziałek Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole będzie zamknięta! Dzieci już się cieszą, że będą dłuższe ferie

Autor: kurier-kolski.pl | 27.01.2019

Na naszym koncie facebookowym podaliśmy już wcześniej, a teraz tu powtarzamy – jutro, w poniedziałek, 28 stycznia br., nie będzie zajęć w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole. Zostały odwołane w związku z awarią ogrzewania. Oznacza to, że uczniowie nie muszą przyjść na zajęcia i jakby o jeden dzień przedłużą im się Ferie Zimowe. Dzieci już się cieszą, ale trochę przedwcześnie, bo będą musiały ten dzień odrobić.

Jak pisaliśmy też już wcześniej, po zimowej awarii ciepłociągu w centrum naszego miasta, w rejonie ul. Prusa (takie awarie często są właśnie przy odwilży, takiej jaką teraz mamy!), błyskawiczna reakcja ekipy naprawczej z kolskiego Cieplika pozwoliła na przywrócenie ogrzewania wszystkich kolskich osiedli mieszkaniowych, ale nie udało się naprawić problemu na jednej z nitek, pod którą są podłączone urzędy i instytucje w centrum (bank, Starostwo), ale także budynek Szkoły Podstawowej nr 1.

Dyrektor SP 1 Romuald Adamek, po konsultacji z Burmistrzem Miasta Koła dr. Krzysztofem Witkowskim, uznał, że dzieci nie mogą uczyć się w wyziębionych murach i postanowił odwołać poniedziałkowe zajęcia.

Z informacji przekazanej naszej Redakcji telefonicznie przez Prezesa Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Kole Przemysława Stasiaka wynika, że ekipa z Cieplika będzie pracować tak długo jak trzeba, nawet całą noc, by dokończyć naprawę awarii.

Fot.archiwum: Marcin Nowacki – Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526