Prezes Wodociągów złożył rezygnację! W czwartek ma być już nowy szef MZWiK

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2019

W poniedziałek, 14 stycznia 2018 r., Prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole Krzysztof Sobczak zrezygnował z tego stanowiska. Jak dowiedziała się nasza Redakcja od nowej szefowej Rady Nadzorczej firmy, rezygnacja wpłynęła w formie elektronicznej do Rady Nadzorczej i do Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego. W swoim piśmie dotychczasowy Prezes Wodociągów podał także powody rezygnacji, ale jakie – tego niestety jeszcze nie wiemy. Już w ten czwartek mamy poznać nowego Prezesa.

 

Na drugi dzień po rezygnacji, na wtorek 15 stycznia, zaplanowane było pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej spółki miejskiej MZWiK. Jak stwierdziła w rozmowie telefonicznej z naszą Redakcją Przewodnicząca RN Aleksandra Rytelewska, członkowie Rady byli zaskoczeni taką decyzją dotychczasowego Prezesa. Dlatego też po ukonstytuowaniu się przerwano obrady i postanowiono kontynuować je w czwartek od samego rana. Wtedy, po wznowieniu posiedzenia, dokonany zostanie wybór nowego szefa Wodociągów.

W Radzie Nadzorczej spółki MZWiK zasiadają decyzją Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego (jako jednoosobowego zgromadzenia wspólników, czyli miasta Koła): Aleksandra Rytelewska – Przewodnicząca, Małgorzata Stasiak – Wiceprzewodnicząca oraz Marek Krzyżanowski – Członek Rady, przedstawiciel załogi zakładu.

W rozmowie telefonicznej z naszą Redakcją były już Prezes Wodociągów Krzysztof Sobczak powiedział, że nie są prawdą informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, że powodem jego rezygnacji było otrzymanie innej propozycji pracy na terenie miasta Turek. Stwierdził, że powód jest całkowicie inny, a opisał go szczegółowo w swojej rezygnacji przesłanej Radzie Nadzorczej i Burmistrzowi. Niestety, nie chciał zdradzić więcej, odsyłając do adresatów swojego pisma. Szefowa RN Wodociągów zapytana o to powiedziała, że na ten temat wypowie się już nowy Prezes, którego niebawem wybiorą.

Jak myślą nasi Czytelnicy, kto będzie nowym szefem kolskich Wodociągów? Prosimy o Wasze opinie i komentarze.

Tekst i foto: M. Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
lovoo einloggen
2 lat temu

badoo oder lovoo lovoo erste nachricht beispiel http://lovooeinloggen.com/

Gość
Gość
5 lat temu

No nie żartujcie jeszcze posiedzenia nie było a wszyscy juz wiedza że to Robert ma być na tym stanowisku.
Fakt tuptał wokół rządzących to i moze coś wychodził.

Mieszkaniec Koła
Mieszkaniec Koła
5 lat temu

Psy szczekają karawana jedzie dalej. Może Wam się uda w 2023

Solidarność
Solidarność
5 lat temu

Kończy się pewna era zz solidarność w tym zakładzie. Do pracy panowie najlepiej do zakładów mięsnych

Lok
Lok
5 lat temu

Pisiory zal sciska cztery litery udajcie sie do lekarza po pomoc i duzo tabletek na glowe

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Mieli być mieszkańcy Koła na kierowniczych stanowiskach, a nie koalicjanci z Osieka 🙂

Rita
Rita
5 lat temu

Ojcze Tadeuszu czy dobrze zrozumialam,że Twoja wypowiedź oznacza, że liczą sie tylko ci mieszkańcy Koła,którzy głosowali na P.Witkowskiego,calą resztą mozna gardzić,a programu wyborczego po wygranych wyborach burmistrz nie musi juz realizować bo i po co?

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

@ano… Coś tam
Ty nie głosowałes na burmistrza bo jesteś klakierem Maciaszka i oddałes głos na fione z Poddębic. Możecie tylko płakać na klawiature.

stth
stth
5 lat temu

zaczyna sie splacanie dlugow wyborczych ?

ANONIMOUS
5 lat temu

Do Andrzeja: nie tak prędko drogi Panie. Program wyboczy dopełniony? Chyba nie czytał Pan programu wyborczego Pana Krzysztofa Witkowskiego. Warto sobie go po wyborach przypomnieć,a nawet druknąć dla lepszego utrwalenia.Ja Tak uczyniłem i zamierzam dokładnie śledzić poczytania Pana Doktora. Wszystkim zainteresowanym podaje linka do programu burmistrza Witkowskiego.Poczytajcie o bulwarach nadwarciańskich,odbudowie zamku i wielu innych cennych zamierzeniach.Na taki program glosowaliśmy i ma Pan 5 lat na jego realizacje.My wyborcy rozmliczymy Pana skrupulatnie.Ma Pan nasze słowo. Tu program wyborczy http://www.krzysztofwitkowski.pl/prog.html

kiks
kiks
5 lat temu

No to teraz zaklepie” czerwony” wszystkie niedokończone roboty i będziemy pić gówniana wode. Zatęsknią niektórzy za burmistrzem Maciaszkiem.

Andrzej
Andrzej
5 lat temu

Uprzedził chyba i tak już pewna zmianę kadrowa. No cóż, została jeszcze jedna spółka i program wyborczy bedzie dopełniony.

Ojciec Tadeusz
Ojciec Tadeusz
5 lat temu

Tomus siedź w tej Warszawie i daj spokój temu miastu

Tomasz Gajewski
Tomasz Gajewski
5 lat temu

Wiadomo! Koalicjant z II tury… W sumie pacta sunt servanda!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526