Nocny pościg policyjny ulicami Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 29.01.2019

Pobytem w policyjnym areszcie i spotkaniem ze śledczym kolskiej jednostki, zakończyła się dla 34-letniej mieszkanki Koła próba ucieczki przed stróżami prawa. Kobieta nie zatrzymała się do policyjnej kontroli, a ponadto posiadała przy sobie środki odurzające.

 

W minioną sobotę 26 stycznia br. tuż przed pierwszą w nocy, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej jednostki patrolując ulicę Dąbską w Kole zauważyli pojazd Daewoo Matiz. Kierujący tym samochodem wykonywał gwałtowne, niczym nieuzasadnione manewry. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania kierowcy. W chwili, gdy zbliżyli się do Daewoo i podali sygnały świetlno-dźwiękowe do zatrzymania, Matiz gwałtownie przyspieszył. Stało się jasne, że kierowca chce uniknąć kontroli.

Policjanci używając sygnałów ruszyli w pościg. Kierowca Matiza pędził ul. Rawity Witanowskiego wykonując bardzo niebezpieczne manewry, ewidentnie narażając zarówno siebie jak i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. W pewnym momencie podczas tej szaleńczej jazdy, kierujący Matizem zjechał na drogę gruntową. Dynamika jazdy przerosła w pewnej chwili umiejętności kierującego Daewoo, gdyż pojazd stracił przyczepność i wjechał w pole uprawne, gdzie po kilkudziesięciu metrach się zatrzymał. Siedząca za kierownicą osoba podjęła jeszcze próbą ucieczki pieszo, ale na niewiele się to zdało, gdyż błyskawicznie została zatrzymana przez ścigających ją policjantów. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się 34-letnia mieszkanka Koła. Szybko wyszło na jaw, że najprawdopodobniej powodem ucieczki kobiety przed stróżami prawa było posiadanie przez nią substancji psychoaktywnych. Policjanci znaleźli przy niej woreczek strunowy z metamfetaminą. Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia rano przedstawiono jej zarzuty, do których przyznała się.

Za przestępstwo posiadania narkotyków kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast niezatrzymanie się do kontroli drogowej zagrożone jest karą do 5 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy. Policjanci sprawdzają ponadto, czy kobieta kierując samochodem, znajdowała się w stanie po użyciu środków psychoaktywnych. Jeśli ta hipoteza się potwierdzi, czeka ją surowsza kara.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ta dama czcionka i ten sam redaktor. Może wejdziemy w polemikę na tym portalu. Wazelina jest potrzebna ale w mediach którym w tej chwili zarzucam totalne podporządkowanie się lokalnym kacykom. I co Mariuszku podniesiesz rękawice ?? 🙂

Wy
Wy
5 lat temu

Hehehe dobra wymiana zdań… obstawiam IQ 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Mają sprawdzić Twoje IP, czy IQ?

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Ognivo to portal dla komornikow, redaktor z niejednego pieca chleb jadł. A o pierwszej w nocy to w Kole ruch jak w Paryżu na wsi. A co jeśli Policjanci sami podlozyli paczuszkę?! Każdy z przełożonych oczekuje wyników od swoich podwładnych i tu rodzi się prawdziwą patologia organów ścigania. Chciałbym aby stróże prawa sprawdzili moje IP bonwbtej chwili przyznaje się do przejścia na pomarańczowym świetle vis a vis komisariatu. Oj pachnie z daleka prowincją i to nie tylko na posterunku.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526