Fałszywy 19-letni policjant z repliką broni zatrzymany w kolskim parku!

Autor: kurier-kolski.pl | 19.01.2019

19-letniego mężczyznę, który podając się za policjanta podjął czynności kontrolne wobec grupy nastolatków, zatrzymali kolscy mundurowi w jednym z parków. Dodajmy – już ci prawdziwi. Młody mieszkaniec Koła usłyszał zarzut podszywania się pod policjanta oraz podjęcia czynności będących w gestii funkcjonariusza publicznego, za który grozi kara do roku pozbawienia wolności. Odmówił złożenia wyjaśnień w sprawie swojego zachowania, więc nie wiadomo czy to miał być tylko głupi żart, czy chłopak zwyczajnie fascynuje się pracą policjantów, i stąd to wszystko.

 

Wieczorem 17 stycznia 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymali zgłoszenie od jednego z rodziców, że młody mężczyzna podając się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków. Kilkadziesiąt minut później stróże prawa z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej Policji zatrzymali 19-letniego mieszkańca Koła, który prawdopodobnie w formie żartu postanowił podejść do ośmioosobowej grupy młodzieży w wieku 13-16 lat i przedstawiając się za policjanta dokonał sprawdzenia zawartości ich kieszeni. Jedna z osób wobec której „samozwańczy policjant” podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica, który natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom Policji. Podczas zatrzymania młody mieszkaniec Koła był trzeźwy. Ponadto mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne łudząco podobne do sygnałów używanych przez Policję oraz replikę pistoletu COLT z magazynkiem na plastikowe kulki.

Fałszywy policjant usłyszał już zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy lecz odmówił śledczym składania wyjaśnień w sprawie. Za swój bezmyślny żart może trafić do więzienia nawet na 12 miesięcy.

Źródło: KPP w Kole

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Dobrze że chociaż średnie wykształcenie mają żeby dobrze mandaty wypisywać

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

A może „koledzy” zrobili mu kawał, taka kolska fala 😀

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Lepszy jest ten tajniak co po Kole sercu Wielkopolski paraduje w kurtce Legii Warszawa. Jakim trzeba być polmozgiem, i co to ma być prewencja czy szukanie zaczepek u lokalnych miłośników Lecha Poznań. Coś chyba nie halo jeżeli policjant wywiadowca nie potrafi się wmieszać w tłum 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Młodzież jest kochana Przestępczości uczą ich psudopolicjanci w mundurach Polscy Fachowcy to.Forynski Brył Pani. Gorniak!!!!! Kto i kiedy to Barachlo rozbieze z.munduru????

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Kobra :)ta prawdziwa

Być może, chociaż mając 19 lat to on sam jest „młodzież”.
Oczywiście nikt normalny nie przyzna się do tego, czego domyślam się w swoim wpisie.
Młodzież znam nieźle, stąd mój taki a nie inny wpis.
Oczywiście, że mogę się mylić.

Kobra :)ta prawdziwa
Kobra :)ta prawdziwa
5 lat temu

Rozbrykaną 🙂 literówka się wkradła.

Kobra :)ta prawdziwa
Kobra :)ta prawdziwa
5 lat temu

A mnie się zdaje ,że chciał po prostu postraszyć zbyt rozbtykaną młodzież,co to im ich w grupie więcej tym bardziej,,kozaczą,, 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Nie skonfiskował ale jego skonfiskowali hahahaha

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Młody „policjant” chciał sprawdzić czy leszcze nie mają jakiegoś zioła, które mógłby „skonfiskować”.
Miałby za friko!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526