Był tak bardzo pijany, że spowodował kolizję i … zasnął za kierownicą!

Autor: kurier-kolski.pl | 10.01.2019

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 56-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew. Kompletnie pijany mężczyzna zjechał na przeciwległy pas i uderzył w pojazd jadący w przeciwnym kierunku. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia.

 

Policjanci z kolskiej drogówki w czwartek 3 stycznia po godzinie 11:00 zostali wezwani do miejscowości Wrząca Wielka, gdzie miała miejsce kolizja drogowa. 56-letni kierowca VW Golfa, jadąc w stronę Brdowa, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w pojazd Chevrolet, którym kierowała 45-latka, poruszająca się w kierunku Koła. Pokrzywdzona od razu wyczuła od kierującego golfem woń alkoholu, odebrała mu kluczyki i natychmiast wezwała Policję. Kierowca VW Golfa znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Był tak pijany, że gdy na miejsce przyjechali policjanci, 56-latek spał za kierownicą. Nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego została pobrana krew do analizy. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń.

Sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy. Odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w wysokości 5 tys. zł.

Kolejny raz Policja apeluje za naszym pośrednictwem o trzeźwość za kierownicą! Pijany kierowca stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu. Wiele zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących kończy się tragicznie. W wypadkach ranne zostają lub też giną osoby niewinne, które miały pecha i napotkały na swojej drodze nieodpowiedzialnego pijanego kierowcę. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialne korzystanie z dróg.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526