W Gminie Koło ustalono diety radnych i sołtysów oraz wynagrodzenie Wójta

Autor: kurier-kolski.pl | 23.12.2018

Ostatnia, III sesja Rady Gminy Koło, przyniosła określenie wysokości diet i wynagrodzenia Wójta Mariusza Rybczyńskiego, a także ustalenie wysokości podatków lokalnych na przyszły rok przed uchwaleniem  budżetu na 2019. Na koniec obrad na sali sesyjnej pięknie zaśpiewały nowym radnym panie z Zespołu Ludowego „Kiełczewianki”.

 

Radni gminni oprócz zmian w budżecie gminy oraz wieloletniej prognozie finansowej podjęli dwie uchwały dotyczące diet oraz ustalili wysokość wynagrodzenia włodarza gminy.

Przewodniczącemu Rady Gminy w Kole za organizowanie pracy Rady oraz prowadzenie obrad Rady Gminy w Kole przysługuje dieta miesięczna w wysokości 1.300 zł. Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy w Kole przysługuje dieta miesięczna w wysokości 700 zł. Radnemu za udział w pracach rady i jej komisjach do których został wybrany przysługuje dieta miesięczna w wysokości 600 zł. Radny, który nie uczestniczy w więcej niż dwóch posiedzeniach w ciągu miesiąca, do uczestnictwa, w których jest zobowiązany, otrzymuje 50% diety.

Radni podjęli uchwałę w sprawie określenia zasad i wysokości przyznawania diet Sołtysom Gminy Koło. Na tej podstawie w tej kadencji przysługuje im miesięczna dieta w wysokości 250 zł. Wysokość diety  ulega obniżeniu o kwotę 50 zł za każdorazową nieobecność sołtysa na sesji stwierdzoną na podstawie listy obecności, na którą otrzyma imienne zaproszenie.

Z dniem 22.11.2018 roku ustalono też wynagrodzenie miesięczne dla Wójta Gminy Koło Mariusza Rybczyńskiego w następującej wysokości:

– wynagrodzenie zasadnicze – 4.600 zł,
– dodatek funkcyjny – 1.800 zł
– dodatek specjalny w wysokości 35 % wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 2.240 zł,
– dodatek za wieloletnią pracę 20% wynagrodzenia zasadniczego – 920 zł.

Razem wynagrodzenie miesięczne wynosi : 9.560 zł brutto. Od tej kwoty muszą być odprowadzone składki ZUS oraz podatek.

Radni obniżyli ceny skupu żyta do celów wymiaru podatku rolnego z 54,36 zł do 50,00 zł.

Źródło: UG Koło

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Lol
Lol
5 lat temu

PANIE REDAKTORZE jeżeli Pan pisze brutto to wiadomo że do netto są potrącenia wszystkie place są opodatkowane i o składowane więc ten komentarz pański traci trochę usprawiedliwieniem w stosunku do płacy P Wójta.

MARIA
MARIA
5 lat temu

BRAWO dla KIELCZEWIANEK! ZEGNALYSCIE USTEPUJACEGO WOJTA I NIE ZAPOMNIALYSCIE O NOWYM; UMIECIE ZACHOWAC SIE HONOROWO.
cIESZYCIE MNIE, CHOC JESTEM 2 000 km od WAS. POZDRAWIAM NOWOROCZNIE, NIECH WASZ SPIEW ZOSTAWIA DOBRE WSPOMNIENIA, A W WASZYM ZYCIU NIECH BEDZIE WIECEJ DOBRYCH DNI, CHOC i te SMUTNIEJSZE SA TEZ WKALKULOWANE w naszym trwaniu? sPIEWAJCIE Z BOGIEM,$
pOZDRAWIAM I NOWEGO WOJTA i WAS KIELCZEWIANKI; MARIA

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526