Radni powiatowi obradowali po raz trzeci [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 22.12.2018

W dniu 13 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kole odbyła się III sesja Rady Powiatu Kolskiego. Obrady rozpoczął Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek. Tytułem wstępu poinformował, że od tej sesji Rady Powiatu Kolskiego radni będą głosowali za pomocą urządzeń umożliwiających sporządzenie i utrwalenie imiennego wykazu głosowania. Na tej sesji radni ustalili również wynagrodzenie Starosty Kolskiego w tej kadencji samorządu na 9.315 zł brutto. Szczegóły na nagraniu poniżej.

 

Przed gmachem Starostwa, a potem w środku budynku, Rada Rodziców z pobliskiego Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kole rozłożyła stragan Kiermaszu Bożonarodzeniowego z przepięknymi, ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi oraz ciastem, zachęcając radnych powiatowych, pracowników Powiatu i inne osoby do ich zakupu. Zebrana kwota została przeznaczona na doposażenie placu zabaw przy placówce. Ozdoby i ciasto znalazły wielu nabywców.

W dalszej części Przewodniczący przeszedł do realizacji porządku obrad, który składał się z 17 punktów.
W sesji wzięło udział 18 radnych, następnie radni przyjęli protokół z II sesji Rady Powiatu Kolskiego i wysłuchali sprawozdania Starosty z międzysesyjnej pracy zarządu oraz informacji z działalności wydziałów i jednostek zespolonych za okres od 22 września do 05 grudnia 2018 r.

KLIKNIJ NA OBRAZ PONIŻEJ BY OBEJRZEĆ NAGRANIE Z SESJI:

Podczas III sesji Rady Powiatu Kolskiego Radni podjęli 9 uchwał, które m in. dotyczyły:

 • zmiany uchwały Nr LIII/344/2018 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie ustalenia wysokości środków finansowych PFRON przypadających na realizację określonych zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Kolskim w 2018 r.
 • desygnowania delegata na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich
 • wskazania wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego właściwego do dokonania czynności związanych z wyjazdami służbowymi przewodniczącego Rady Powiatu
 • przyjęcia planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Kolskiego na 2019 r.
 • uwzględnienia w całości skargi Prokuratora Rejonowego w Kole na uchwałę
  Nr XXXIX/268/ 2017 Rady Powiatu Kolskiego z dnia 26 października 2017 r. w sprawie opłat za usuwanie i parkowanie pojazdów na parkingach strzeżonych na terenie Powiatu Kolskiego i stwierdzenia jej nieważności
 • wyboru firmy audytorskiej do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego
  SP ZOZ w Kole za rok 2018 i 2019
 • wynagrodzenia Starosty Kolskiego (wynagrodzenie zasadnicze 4.800 zł, dodatek funkcyjny 2.100 zł, dodatek specjalny 35% – 2.415 zł – wszystkie kwoty netto, a więc od tego odchodzą składki ZUS i podatek. Staroście przysługuje także dodatek za wieloletnią pracę oraz tzw. 13-tka)
 • wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Kolskiego na 2018 r.
 • wprowadzenia zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kolskiego na lata 2018 – 2027

Wszystkie uchwały zostały przyjęte.

W punkcie zapytania i interpelacje głos zabrali:

1. Radna Alicja Wapińska
Zwróciła się w imieniu mieszkańców Koła z serdeczną prośbą, aby uwzględnić w projekcie budżetu powiatu kolskiego na 2019 r. inwestycję drogową pod nazwą ,, Budowa ulicy Marii Konopnickiej’’, gdyż przy tej ulicy znajduje się obiekt użyteczności publicznej, kościół, firmy, sklepy i w związku z powyższym niezbędne jest wykonanie tej drogi.
Zwróciła się do w imieniu mieszkańców,rodziców, uczniów, nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 3, aby dokończyć remont ulicy Broniewskiego, gdyż przy tej ulicy znajduje się najstarsza szkoła w mieście, która nie posiada możliwości bezpiecznego dowozu dzieci do tej szkoły, sugerując, iż najlepszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie parkingu przy tej szkole.
Zwróciła się zapytaniem do Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg, czy w miejscu, gdzie odbywa się ruch ulicy Broniewskiego i 20 stycznia mógłby być postawiony znak, tak aby samochody dostawcze mogły się zatrzymywać w celu rozładunku, chociażby na 15 minut.

2. Radny Tomasz Barański
Zwrócił się z zapytaniem do Starosty Kolskiego jak wygląda sprawa przekazania na rzecz Gminy Kłodawa nieruchomości zabudowanej budynkami Ratuszu Miejskiego w Kłodawie.
Wystąpił z zapytaniem, czy będzie z ogólnej kwoty jaka jest przeznaczona na budowę dróg zabezpieczona również kwota na budowę chodników.

3. Radny Mariusz Kozajda
poinformował o problemie jaki istnieje w rejonie ulicy Św. Bogumiła, konkretnie chodzi o zjazd z tej ulicy do marketu DINO. Radny twierdzi, iż sytuacja wygląda bardzo źle, gdyż występują tam duże utrudnienia w ruchu, zaproponował, aby poszerzyć zjazd z tej drogi, tak aby samochody mogły się swobodnie mijać i usprawnić tym samym organizację ruchu w tym rejonie.
Zapytał, czy to prawda, a jeśli tak, co było przyczyną braku braku ciepłej wody przez kilka dni na oddziale dziecięcym w szpitalu SP ZOZ w Kole?
Starosta udzielił częściowo odpowiedzi na zapytania i interpelacje, jednocześnie informując, że na pozostałe pytania postara się odpowiedzieć wkrótce.

Na zakończenie Starosta Kolski zaprosił wszystkich obecnych na część poświęconą obchodom wybuchu Powstania Wielkopolskiego, która odbędzie się po uroczystej sesji Rady Powiatu Kolskiego w dniu 27 grudnia 2018 r.

Źródło: Aldona Bakowska (Biuro Rady i Zarządu Powiatu Kolskiego)

  

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
southwest airlines cheap flights

For newest information you have to visit the web and on world-wide-web I found
this web page as a best web site for latest updates.

corporacioneg.com
3 lat temu

If you want to get a great deal from this paragraph
then you have to apply such strategies to your won web site.

g https://tinyurl.com/rsacwgxy

Great post! We are linking to this great content on our
site. Keep up the great writing.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526