Podsumowanie zbiórki dla przytuliska „Krzykosiaki – Psy w potrzebie” w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 10.12.2018

Przez ostanie 3 tygodnie w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole trwała zbiórka dla przytuliska „Krzykosiaki – Psy w potrzebie”, która jest organizacją non-profit i jej działania odbywają się na zasadzie wolontariatu i jest finansowana wyłącznie z datków i darowizn w postaci karmy i innych potrzebnych dla przytuliska rzeczy. W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. To bardzo ważne, aby dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych oraz, by nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

Fundacja „Krzykosiaki – Psy w potrzebie” ma swoje początki w działalności jednego człowieka Pana Zbyszka Józefa Kowalewskiego, który jest opiekunem Krzykosiaków – nazwa przytuliska pochodzi od jego siedziby w Krzykosach. Do Krzykosiaków przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych czy też porzuconych przez właścicieli. W chwili obecnej przebywa tam 56 psów, które czekają na pomoc bądź adopcje.

W zbiórce zorganizowanej w przedszkolu zebrane zostało 56 kg karmy suchej, 23kg karmy mokrej oraz bardzo dużo rzeczy, które posłużą jako legowiska dla psów. Celem przedsięwzięcia była pomoc oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w przytulisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce.

Los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny przedszkolakom. Dla Pana Zbyszka każda pomoc jest ważna dlatego serdecznie dziękuje wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom za zaangażowanie w akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy to dobry nawyk.

Organizator i koordynator zbiórki: Marta Wypychowska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526