Miejski Turniej Sportowy – 1001 Gra

Autor: kurier-kolski.pl | 18.12.2018

W piątek 14 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Urząd Miasta Koła we współpracy z uczniami oddziału sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2 zorganizowali zawody sportowe pt. „1001 Gra” dla uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji przystąpiło pięć kolskich podstawówek. Każdą szkołę reprezentowała 12 osobowa drużyna, składająca się z 6 dziewczynek i 6 chłopców. W turnieju udział brali uczniowie najmłodszych klas, czyli I – III.

 

O tym, jak ważny jest ruch w życiu małego dziecka nie trzeba nikogo przekonywać. Aktywność fizyczna daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia a przede wszystkim poprawia ogólną sprawność fizyczną. Ale nie tylko. Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, pokonywania własnych słabości i wiary w siebie. To także świetna okazja poznania i przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. Taki też cel przyświecał organizacji tego turnieju.

Na zawody składało się 10 konkurencji sportowych i sprawnościowych. Było dużo biegania, skakania, trochę czworakowania, dzieci pokonywały tor przeszkód i rzucały woreczkami do kosza. Zakończeniem każdej konkurencji było odnotowanie uzyskanych punktów oraz wskazanie najlepszej drużyny. Rywalizacja była bardzo zacięta, zauważyć można było, że każdy zawodnik pracował na sto procent swoich możliwości. Najlepiej z zadaniami sprawnościowymi radzili sobie zawodnicy z „piątki” i „trójki”. W poszczególnych konkurencjach zamiennie szkoły te zajmowały pierwsze bądź drugie miejsce. Po 10 konkurencjach zawody były nierozstrzygnięte, ponieważ SP5 i SP3 zgromadziła jednakową liczbę punktów. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której udział wzięły panie nauczycielki.

Ostatecznie tryumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Drugie miejsce przypadło SP nr 3, na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z „jedynki”. Czwarte miejsce zajęła podstawówka nr 2, a piąte miejsce przypadło zawodnikom z „czwórki”.

Na zakończenie turnieju odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów i pucharów. Głównym sponsorem nagród była firma Geberit. Wszyscy uczestnicy za udział w zawodach otrzymali medale i nagrody rzeczowe. Zwycięzcą gratulujemy, pozostałym życzymy szczęścia w kolejnych zawodach.

Źródło: MOSiR Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526