Barbórkowe spotkanie z górnikiem w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 05.12.2018

„Dwie rzeczy są najważniejsze na świecie: słońce i sól” – Pliniusz Starszy, Rzymski Przyrodnik. O prawdziwości takiego stwierdzenia przekonywał w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Kole, w przeddzień Barbórki – górniczego święta, górnik z Kopalni Soli „Kłodawa”S.A. Pan Aleksander Ochendalski, Kierownik Działu Wentylacji oraz ratownik górniczy. Ubrany w odświętny galowy strój, z czako i szablą w dłoni, barwnie i szczegółowo opowiadając o tradycjach kopalni, jej ogromnym znaczeniu dla każdego z nas wprawił przedszkolaki w wielkie zdumienie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały Pana Aleksandra i obejrzały krótki film o kłodawskiej Kopalni Soli zrealizowany przez telewizję ogólnopolską.

 

Dzieci zasypały gościa pytaniami dotyczącymi kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek, no i oczywiście jego stroju. Szczególnie duże zainteresowanie budziły szabla i czako ze wspaniałym pióropuszem, które każde dziecko mogło przymierzyć, wziąć do ręki  i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Dla większości dzieci była to pierwsza w życiu okazja do spotkania i porozmawiania z prawdziwym górnikiem.

Pan Aleksander przekazał dzieciom nie tylko słone, ale i słodkie upominki. Dzieci gromkimi brawami i słodkim prezencikiem podziękowały mu za przyjęcie zaproszenia i wizytę w przedszkolu oraz złożyły na jego ręce  życzenia dla wszystkich górników  i pracowników Kopalni Soli „Kłodawa”. Wszystkim Górnikom Szczęść Boże! Organizatorzy dziękują Pani Ninie Kupińskiej za pomoc w zaproszeniu górnika.

Opracowanie: Izabela Michalak i Marta Wypychowska

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526