Znamy już nieoficjalne wyniki kolskiej II tury wyborów! Dr Krzysztof Witkowski nowym Burmistrzem Miasta Koła!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 04.11.2018

Znamy już nieoficjalne wyniki dogrywki kandydatów na burmistrza Koła! Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja pomiędzy dr. Krzysztofem Witkowskim (SLD) a Arturem Szafrańskim (PiS) zakończyła się wygraną kandydata Lewicy. Krzysztof Witkowski wygrywa w tej chwili z dużą przewagą głosów (1.280) i zgodnie z nowymi przepisami, zasiądzie w gabinecie włodarza w kolskim Ratuszu i będzie rządził Kołem przez najbliższe 5 lat. Burmistrz-elekt zmęczony intensywną kampanią, ale z uśmiechem na ustach, świętuje zwycięstwo wśród lokalnych polityków swojej partii i nie tylko. Obecna kadencja samorządu kończy się 16 listopada br., w więc dopiero po 20 listopada możemy spodziewać się pierwszej sesji Rady Miejskiej w Kole i zaprzysiężenia nowego włodarza. Kontrkandydat Artur Szafrański złożył już nowemu burmistrzowi gratulacje zamieszczając wpis na Facebooku.

 

Warto przypomnieć, że Krzysztof Witkowski został kilka lat temu, na początku mijającej kadencji, odwołany ze stanowiska dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych przez poprzedniego burmistrza. Dziś, po wielu upokorzeniach i trudach, powraca jako zwycięzca w chwale i wkrótce zasiądzie w fotelu swojego prześladowcy na całe długie 5 lat, a może nawet dłużej.

Witkowski zapowiadał w kampanii wyborczej, że rozpocznie swoje urzędowanie zrobieniem bilansu poprzednich rządów, tzw. bilansem otwarcia, z którego ma wynikać w jakim stanie przejmuje miasto. Obiecał też, że rozliczy nieprawidłowości, a osoby, które się ich dopuściły i naraziły budżet Koła na wysokie straty finansowe swoimi niezgodnymi z prawem decyzjami ma ścigać prawnie i ściągać z nich pieniądze. Czy oznacza to, że wiele osób puści w przysłowiowych „skarpetkach”? Już wkrótce się dowiemy! Gratulujemy wyboru i życzymy nowemu burmistrzowi spokojnych oraz owocnych rządów naszym miastem, finansami, mieszkańcami oraz podejmowania trafnych decyzji.

Pokonany Artur Szafrański zamieścił już na swoim profilu na Facebooku wpis z gratulacjami dla nowego burmistrza.

A co o naszym nowym Burmistrzu sądzą nasi Czytelnicy? Czy uda mu się zmienić oblicze Koła?

Opr.: MK

Subskrybuj
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
fakes bei lovoo
3 lat temu

lovoo blockiert lovoo pausieren http://lovooeinloggen.com/

AUTKA 77
AUTKA 77
5 lat temu

GRATULACJE!

Kolanin od urodzenia
Kolanin od urodzenia
5 lat temu

A teraz będę się przyglądał, jak efektywne działania podejmie nowy burmistrz .. jeśli jego posunięcia będą miały znamiona kompetentności i sensowności, to OK. A jeśli nie, to następne wybory skorygują ten wynik. Bo my, mieszkańcy, musimy wybierać władze, które będą robić wszystko dla naszego i miasta dobra . A na razie gratuluję .

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

@~Logicznie myślący

Logistyka – proces planowania, realizowania i kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji w celu zaspokojenia wymagań klienta.

grzesz
grzesz
5 lat temu

Panie Krzysztofie . gratulacje. Czekamy na mądre rządy i ukaranie winnych przekrętów i marnotrawstwa.

Zdzisław Gajda
Zdzisław Gajda
5 lat temu

Serdeczne gratulacje ! Życzę pomyślnej realizacji swojego programu.
Szkoła Podstawowa Nr 5 powinna być dumna ze swojego absolwenta.

Balbina
Balbina
5 lat temu

Gratuluję! Nareszcie będą spokojne i kompetentne rządy!

gość
gość
5 lat temu

Gratuluję!!!

Logicznie myślący
5 lat temu

Jeśli by się komuś wydawało.,że czerwona pajeczyne łatwo rozerwać to tutaj jest obraz ludzie bez myślenie w nienawiści głosują przeciw komuś kto ma kompetencje.wstyd za takich nic się nie zmieni jeżeli nie pogorszy bo ten pan zielonego pojęcia nie ma o samorządach i logistyce

J-23
J-23
5 lat temu

Przyglądam się na razie

Bronka
Bronka
5 lat temu

Bradzo dobrze, że kandydat popierany przez PiS nie przeszedł. PiS to partia dla ciemnego ludu, Koło pokazało, że ciemnocie mówi nie. Brawo mieszkańcy Koła.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Krzysztof gratuluję zwycięstwa – Ryszard Borysiewicz

Do filutek
Do filutek
5 lat temu

Ogarni się co piszesz jaka dobra zmiana P.Szafrański był bardzo dobrym przewodniczącym rady miejskiej i mówisz że dobra zmiana pamietaj SLD TO KOMUNA

Filutek
Filutek
5 lat temu

NARESZCIE CZŁOWIEK WYKSZTAŁCONY ,ROZWAŻNY,SPOKOJNY…
NIE BĘDZIE STEROWANY PRZEZ WARSZAWĘ.ZNA MIASTO I JEGO PROBLEMY. MYŚLĘ ŻE TO DOBRA ZMIANA…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526