W Dobrowie w szczególny sposób uczczono 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – mieszkańcy wspólnie odtańczyli poloneza [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.11.2018

W sobotę, 10 listopada br, w kościele parafialnym w Dobrowie oraz na rynku przed nim odbyły się szczególne uroczystości przygotowane specjalnie przez grono pedagogiczne i uczniów miejscowej szkoły na jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Wszystko rozpoczęło się Mszą św. o g. 9:00. Tuż po niej dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dobrowie zaprezentowali ambitny program poetycko-muzyczny, po zakończeniu którego wszyscy wyszli tłumnie na miejscowy rynek i pod hasłem „100 par na 100-lecie Niepodległości” wspólnie odtańczyli tradycyjnego poloneza. To na pewno było więcej niż 100 par, bo dopisało wielu mieszkańców Dobrowa i okolic, na czele ze Starostą Kolskim Wieńczysławem Oblizajkiem oraz księdzem proboszczem kan. Wojciechem Marciszewskim, kustoszem Sanktuarium św. Bogumiła. To było przepiękne i chwytające za serce patriotyczne widowisko! Pod spodem galeria fotografii oraz krótkie nagranie z uroczystości.

Tekst, foto i nagranie wideo: MARIUSZ KOZAJDA

  Tekst, foto i nagranie wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Parafianka
Parafianka
5 lat temu

Brawo brawo pieknie gratulacje

Patriota
Patriota
5 lat temu

Piękna oprawa całej uroczystości. Dodam, że przed polonezem dzieci złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową- obeliskiem, upamiętniającym tragizm mieszkańców Dobrowa z 20 września 1939 roku.

K2
K2
5 lat temu

Św. Bogumił dumny ze Swoich Rodaków!!!

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
5 lat temu

Jednak chyba te mniejsze społeczności są lepiej zorganizowane i bardziej pomysłowe. Dobrów jest tego właśnie przykładem.
Trochę różności czy inności- we właściwych oczywiście granicach- jest nie tylko wskazane a nawet potrzebne.
Szarość bowiem listopadowej aury i monotonia tego samego „programu” uroczystości, corocznie od wielu już lat, może co najwyżej zniechęcać.
Brawo Dobrów!

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Dla tych co chcą obejrzeć nagranie na telefonach polecam obrócenie telefonu poziomo i wtedy i dać cały ekran i dużo lepiej się ogląda

Rita
Rita
5 lat temu

Herody zabłysnęły nie ma co mucha nie siada 🙂 super pomysł Bardzo godnie uczcili ten jubileusz

Patriota
Patriota
5 lat temu

Piękna inicjatywa.Gratulacje dla pomysłodawców i organizatorów.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Dobrów górą!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526