LOK uczcił Święto Niepodległości

Autor: kurier-kolski.pl | 14.11.2018

Dwubojem sportowo-obronnym o „Puchar Niepodległości” z udziałem dzieci i młodzieży z Koła oraz z  okolic, przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotnie przedpołudnie 10 listopada br., Powiatowy Klub Młodzieżowy LOK „Kolska Starówka” wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych w Kole uczcili 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na strzelnicę w Ośrodku Ligi Obrony Kraju przy ul. Pułaskiego 8 w Kole już na godz. 10-tą stawiło się 20 młodych zawodników w wieku 3,5 – 15 lat wraz ze swoimi rodzicami. Ale najpierw wszyscy uczestnicy dwuboju uczcili ten szczególny jubileusz odśpiewaniem przy akompaniamencie akordeonu Małgorzaty Stężewskiej Hymnu Polski.

Pierwszą konkurencją dwuboju było strzelanie do tarczy z pneumatyka kpn 4,5 mm. Każdy z uczestników oddał po 8 strzałów z odległości 10 m. W kategorii wiekowej najmłodszej 3,5 – 5 lat zwyciężył 5-letni Natanek Wojewoda z 17 pkt przed 3,5 letnią Zuzią Balcerzak z 2 pkt . W kategorii wiekowej 7 -9 lat zwyciężyła Dżesika Kuśmirek z 11 pkt przed Alanem Strojewskim z 8 pkt oraz przed Oskarem Wojewodą z 7 pkt. Ania Bartosik zajęła 4 m-ce z 3 pkt, zaś Dawid Balcerzak z 3 pkt kolejne piąte miejsce. W kategorii lat 10 -11 zwyciężył Patryk Kaszuba z 38 pkt przed Mają Szabelską z 33 pkt. Kolejne miejsca zajęli Jakub Goszczyk III z 29 pkt., Bartek Matysiak IV z 26 pkt , V Julia Szabelska z 15 pkt, zaś VI Arleta Wróbel z 9 pkt. W kategorii wiekowej 13 – 15 lat zwyciężył z 58 pkt Jakub Kaszuba przed Jakubem Olczakiem z 39 oraz przed Kingą Tyburek również z 39 pkt , III m-ce zajął Łukasz Dudziński z 25 pkt , IV m-ce z 23 pkt Bartek Kniaź , V z 17 pkt Michał Gawin, zaś VI m-ce z 9 pkt Paweł Bartosik.

W drugiej konkurencji dwuboju – rzutu granatem do celu (posłużyła stara opona samochodowa) każdy z zawodników rzucał 6 granatami F-1 . W tych rzutach niezawodnymi okazały się maluchy, które zaliczyli z krótszej odległości wszystkie celne rzuty. A starsi od nich zawodnicy rzucali ze zmiennym szczęściem . Odległość ich rzutu była znacznie większą. Z dziewcząt najcelniej rzucały Kinga Tyburek oraz Arleta Wróbel, a z chłopców Łukasz Dudziński , Dawid Balcerzak i Bartek Kniaź.

Zwycięzcy dwuboju uhonorowani zostali okazjonalnymi pucharami : Dżesika Kuśmirek, Alan Strojewski, Oskar Wojewoda,Patryk Kaszuba, Maja Szabelska,Kinga Tyburek i Jakub Kaszuba. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. A już po zawodach na uczestników czekał w klubowej świetlicy ciepły posiłek, kiełbaski. bułeczki i gorąca herbata wraz z nagrodami ufundowane przez Urząd Miejski w Kole oraz Miejski Zakład Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Kole. Kierownikiem zawodów, a zarazem i głównym sędzią, był Andrzej Kowalski. W prowadzeniu zawodów jak i w sędziowaniu pomogli mu Artur Goszczyk i Robert Dudziński. Posiłek przygotowały panie Małgorzata Stężewska, Teresa Brzoska i Irena Tyburek. Kierownik Klubu LOK wspólnie z dyrektorem kolskiego Muzeum serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za ich udział w dwuboju, zwycięzcom za osiągnięty wynik, rodzicom za wspieranie (doping) swoich pociech, a UM i MZEC za pomoc w organizacji dwuboju w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Inicjatywa cenna ale strzelanie i rzuty granatem dla 3,5 i 5 latkow to już chyba przesada.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526