Świetlisty korowód dzieci na Wszystkich Świętych przeszedł ulicami Koła [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.11.2018

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych już po raz piąty odbyła się w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Noc Świętych. Bardzo wiele dzieci przebranych za ulubionego Świętego wraz z rodzicami włączyło się w radosne przeżywanie naszego powołania do świętości. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii oraz krótkiego nagrania wideo pod spodem.

 

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym spotkaniem i modlitwą w kaplicy naszego cmentarza parafialnego, skąd na ulice Koła wyruszył świetlisty korowód. Na czele niesione były relikwie m.in. św. Jana Pawła II, św. Bogumiła i bł. Jerzego Popiełuszki, a za nimi kroczyły dzieci ze swoimi najbliższymi. W drodze nie zabrakło modlitwy różańcowej, rozważań prowadzonych przez ks. Pawła i radosnego śpiewu. Po dojściu do kościoła farnego i powitaniu przez Księdza Proboszcza Józefa Wronkiewicza odmówiona została litania do Wszystkich Świętych, a po udzieleniu błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego wszyscy udali się do domu parafialnego.

Na dużej sali odbył się Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęło go rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej pomysłowe przebranie. Dzieci swoimi strojami przywołali wiele postaci, które Kościół wyniósł do grona Świętych i Błogosławionych. Nie zabrakło Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa, św. Rity, św. Maksymiliana czy św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Wyróżnione osoby otrzymały książki i inne drobne upominki. Bal, na którym nie zabrakło utworów religijnych i rozrywkowych, trwał do późnych godzin wieczornych.

Tekst i zdjęcia: Marcin Nowacki – Koło
Foto (część z cmentarza) i wideo: Mariusz Kozajda

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526