Kadetowanie i nadanie stopni awansu w kolskim Zespole Szkół Technicznych

Autor: kurier-kolski.pl | 02.11.2018

W dniu 22 października 2018 roku na boisku Zespołu Szkół Technicznych w Kole odbyło się kadetowanie i nadanie wyższych stopni uczniom klas mundurowych. Jest to ważne wydarzenie dla szkoły. Kadetowanie odbywa się co roku, natomiast awanse nadawane są co semestr.

Na początku uroczystości, gdy dowódcy wprowadzili oddziały, nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego przez wszystkich kadetów. Po złożonym meldunku, głos zabrała dyrektor Katarzyna Poronin i prowadzący zajęcia z klasami mundurowymi policjant aspirant Mariusz Rumiejowski. Przekazali wiele ważnych spraw i przypomnieli z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się noszenie munduru.

Jako pierwsi na kadetów wyższego rocznika zostali mianowani dowódcy klas przez panią dyrektor. Pozostałych kadetów mianowali wychowawcy: klasę III Alina Walasek, klasę II Andrzej Rostkowski, klasę I Grzegorz Zawadzki (w zastępstwie za Beatę Piechotę).

Nadszedł czas na nadanie stopni. Po odczytaniu listy wyróżnionych, wymienieni kadeci dumnie wkroczyli na wyznaczone miejsce i – przyjmując stopnie – salutowali mówiąc „Ku chwale Ojczyzny”.
Po uroczystości wszyscy wrócili do szkoły wypełniać swoje dalsze obowiązki.

Tekst: Anna Korzynieska
Foto: Michał Czajkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Panie Rumiejowski!!!!! Przyjdź na Garncarska. 33. zamknąć Wasza wytwórnie środków odurzających. Smród nie do wytrzymania. Budynek przerobiony na wytwórnie. 3/11/2018. Lukaszewska. Ryszarda.

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Kolska policja kształci Młodych!!!!!Strach się Bać!!! Panie Rumiejowski. dość Ściemy!!!!Wy się uczcie od Młodych. do czego zobowiązuje Mundur!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526