Znów pierwsze miejsce dla Środowiskowego Domu Samopomocy z Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 01.11.2018

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole 29 października br. brał udział w rozgrywkach sportowych  zorganizowanych w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kłodawie. Po raz drugi z rzędu grupa z Koła wywalczyła I miejsce i stanęła na zaszczytnym podium. Niezmiernie szczęśliwi wrócili do kolskiego Ośrodka z pucharem, dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz pozytywnymi wrażeniami. Gratulujemy!

 

Impreza jest wydarzeniem cyklicznym, która na stałe już wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w Kłodawie. Jak co roku zmaganiom sportowym towarzyszył konkurs plastyczny. Uczestnicy otrzymali medale, dyplomy, a drużyny – puchary.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kole reprezentowała 5–cioosobowa grupa uczestników, która została wcześniej odpowiednio przygotowana do rozgrywek przez fizjoterapeutę Ilonę Świątek.

Rozgrywki sportowe osób niepełnosprawnych są formą aktywizującą do działania, dającą możliwość sprawstwa i sprawdzenia swych umiejętności w wielu konkurencjach sportowych. Każde spotkanie wszelkich środowisk osób niepełnosprawnych to przeciwdziałanie marginalizacji i izolacji społecznej.

Organizatorem imprezy byli:  Stowarzyszenie „Sprawni inaczej” w Kłodawie, Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Białych Górników w Kłodawie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Kłodawie.

Źródło: ŚDS Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526