Happening patriotyczny w SP nr 2 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 10.11.2018

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole odbył się happening patriotyczny: na placu apelowym powstała wielka, żywa – bo złożona z postaci uczniów – liczba 100. Wydarzenie upamiętnione zostało filmem i zdjęciami lotniczymi wykonanymi przez p. Wiesława Karbowego (kliknij powyżej, by odtworzyć go).

 

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości to liczne konkursy plastyczne, literackie, recytatorskie i wokalne, które odbywają się od początku roku. To akademie, wystawy i prezentacje,  a szkoła i sale lekcyjne przystrojone zostały w narodowe barwy. Kotyliony oraz koszulki z patriotycznymi motywami są również dziełem uczniów, a szkoła rozbrzmiewa od patriotycznych pieśni.

Od przedszkolaka do gimnazjalisty – wszyscy uczestniczą w obchodach naszej wielkiej rocznicy. Happening i pomysł stworzenia żywej liczby 100 to kolejne z działań, w które ochoczo włączyli się uczniowie i nauczyciele. Jego pomysłodawczyniami są panie: Alina Dolata-Kakoulidis, Agnieszka Adamek, Bogumiła Bartłomiejczak i Wioletta Tęgos.

Źródło: SP nr 2 w Kole
Fot. i wideo: Wiesław Karbowy

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Bohun
Bohun
5 lat temu

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Anonimowo
Anonimowo
5 lat temu

Przepiękna inscenizacja BRAWO WY !!!

Michał P
Michał P
5 lat temu

Wielka sprawa coś pięknego panie Brzeziński panie Perzyńskiego Wielki szacunek i gratulacje . Brawo dzieciaki

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526